Makine Mühendisleri turnuvası başladı

Makine Mühendisleri turnuvası başladı

Makine Mühendisleri Odasının düzenlemiş olduğu halı saha turnuvasının beşincisi Selçuk Üniversitesi Kampüs Sosyal Tesislerinde başladı

Makine Mühendisleri Odası’nın düzenlemiş olduğu halı saha turnuvasının beşincisi Selçuk Üniversitesi Kampüs Sosyal Tesislerinde başladı. konuyla ilgili olarak konuşan Makine Mühendisleri Odası Başkanı Mete Kalyoncu: “Üyelerimizin yoğun katılımları ile gerçekleştirilen birçok sosyal etkinlikten birisi olan Halı Saha Futbol Turnuvasında üyelerimiz bir araya gelmekte, iş temposunun stresinden uzak neşeli bir ortamda, güzel vakit geçirmektedirler. Kuruluş amacı üyelerine ve topluma hizmet etmek olan Odamız, üyelerimizin mesleki alanda kendilerini geliştirmelerini, teknolojiyi ve teknik gelişmeleri takip etmelerini sağladığı gibi; kültürel geziler, sportif turnuvalar, geleneksel gece yemekleri, piknik organizasyonları gibi sosyal etkinlikler de tertip etmektedir.

Bu kapsamda, üyelerimizin oluşturduğu on takımın katıldığı, Atiker firmasının sponsor olduğu 2011 yılı 5.Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası Selçuk Üniversitesi Selçuk Üniversitesi Kampüs Sosyal Tesislerinde başlamıştır. Maçlarımız lisanslı hakemler tarafından futbol kuralları çerçevesinde yönetilmektedir. Tüm takımlar Makina Mühendisleri Odası üyelerinden oluşmakta olup, 100 makina ve endüstri mühendisi üyemiz turnuvamıza katılmaktadır.

 Halı saha futbol turnuvamız, beşerli takımların oluşturulan iki grubun mücadelesi şeklinde puan usulüyle yapılacaktır. Gruplarda ilk iki olan takımlar arasında yarı final yapılacak sonrasında ise final maçı yapılacaktır. Maçlar yaklaşık 25 günde tamamlanacak olup, 3.lük ve final maçları 25.Haziran.2011 tarihinde yapılacaktır. Turnuvaya katılan takımların isimleri; Alperenler, Ereğligücü, Dinamik Mühendisler, Organizespor, Kumpas, Endüstri, Barcalaspor, Yanartaşlar, Göktürkler ve Delta T’dir.

 Bu turnuva, Makine Mühendisleri Odası Konya Şubesi olarak üyelerimiz arasındaki dayanışma, kaynaşma ve tanışıklığı artırmak amacıyla düzenlenmektedir. Maçlarda amacımız, beyinsel yorgunluğumuzu atıp bedensel zindelik kazanmaktır. Üye dostlarımız yoğun çalışma temposu içerisinde, hayat telaşı içerisinde maalesef bir araya gelememektedirler. Bu tip etkinlikler sayesinde üyelerimizi bir araya getirmeyi amaçlamaktayız.

 Odamız üyelerimize, mesleğimizi ve toplumumuzu ilgilendiren her konuda destek olmaya dün olduğu gibi bugünden sonrada devam edecektir. Gücünü üyelerinden alan Odamızın her türlü organizasyonuna yoğun katılım sağlayan üyelerimize ve turnuvamızda bizleri yalnız bırakmayan Atiker firmasına teşekkür ederiz. Bütün meslektaşlarımızın bu futbol turnuvasına göstermiş oldukları ilgileri bizleri mutlu etmiştir. Sporun sağladığı sağlık ve zindeliğin yanısıra, dostluk ve birliktelik felsefesinin sağlanması adına güzel bir turnuva olması dileğiyle” diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.