Mafetya Ve Septo'dan Tire’ye 4 Madalya Kazandırdılar

Mafetya Ve Septo'dan Tire’ye 4 Madalya Kazandırdılar

Tire Özel Bilgi Koleji öğrencileri, İzmir’de düzenlenen 9. Ulusal Matematik Fen ve Teknoloji Yarışması’nda (MAFETYA) 1 bronz, 1 gümüş madalya kazandı. MAFETYA, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü...

Tire Özel Bilgi Koleji öğrencileri, İzmir’de düzenlenen 9. Ulusal Matematik Fen ve Teknoloji Yarışması’nda (MAFETYA) 1 bronz, 1 gümüş madalya kazandı.

MAFETYA, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’deki bütün ortaokullara duyuruluyor. İzmir’de yapılan MAFETYA’ya bu yıl Türkiye genelinde 5, 6, 7 ve 8. sınıflardan 72 ilden 2 bin 635 öğrenci katıldı. İzmir’de, Türkiye genelinden öğrencilerin katılımıyla her yıl düzenlenen MAFETYA’da Tire Özel Bilgi Koleji öğrencileri bir ilke daha imza attı. Yarışmada Tire Özel Bilgi Koleji öğrencileri Bayındır, Selçuk ve Tire bölgesinden ilk defa madalya kazanan okul oldu. MAFETYA’da, Hümanur Özlü gümüş, Nesibe Çulhacı ise bronz madalya kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın izni Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile Türkiye’deki bütün ortaokullara duyurulan SEPTO’ya ise bu yıl Türkiye genelinde yapılan 2 bin 568 proje başvurusunun arasından 81 ilden 515 okuldan yaklaşık 5 bin öğrenci katıldı. İzmir fuar alanında açılan standlarda sergilenen eserler alanında uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Ardından sanatsever İzmir halkına sergilendi. Tire Özel Bilgi Koleji oyuncak tasarımı kategorisinde Soner Şahingöz ile Türkiye ikincisi, Hilal Karakurt ile resim kategorisinde Türkiye üçüncüsü olarak Tire’nin gururu oldular.

MAFETYA’dan aldıkları madalyalarla çok mutlu olan Tire Özel Bilgi Koleji öğrencilerinden Nesibe Çulhacı, "Çok mutlu oldum. Bu sınavı kazanmak gerçekten zordu ama çalışarak başarabildim. Okulumun ve öğretmenlerimin desteğiyle oldu tabii ki. Öğretmenlerime bu başarıyı kazanmamıza yardım eden herkese çok teşekkür ederim." dedi. Hümanur Özlü ise "Çok mutluyum. Gümüş madalya kazandım. Bu benim için ve okulum için büyük bir gurur. Öğretmenlerime ve beni oraya götüren kişilere çok teşekkür ederim." ifadesini kullandı. SEPTO’dan madalya alan Soner Şahingöz, "SEPTO’ya Erhan Hocam sayesinde katıldım. Kendisine, okuluma ve bana yardımı olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim." diye belirtti. Hilal Karakurt, duygularını şöyle ifade etti: "Bu yarışma için öğretmenimizle beraber çok çalıştık. Yarışmanın konusuna uygun bir resim oluşturup bu resmi yarışmada da çizebilmem için bir çok çalışma yaptık. Emeklerimizin karşılığını aldığım için çok mutluyum. Okuluma derece getirmek beni çok mutlu etti."

Öğrenciler bundan sonraki sınavlarda da Tire’yi ve Özel Bilgi Koleji’ni en iyi şekilde temsil etmek için sınavlara planlı bir şekilde hazırlanmaya devam edeceklerini belirtti. Tire Özel Bilgi Koleji olimpiyat çalıştırıcısı ve matematik öğretmeni Emine Varol başarıyla ilgili şunları söyledi: "Öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Bu yıl başlattığımız hafta sonu olimpiyat grubu çalışmalarını seneye daha planlı ve sıkı bir şekilde sürdüreceğiz. İki öğrencimiz madalya almış olabilir. Ama okulumuzda az bir gayretle madalya alabilecek en az on öğrencimiz var. Bölgemizde de aynı seviyede belki elli öğrenci vardır. Ama madalya almak için herkesin bazı aşamalardan geçmesi gerekiyor. Biz okul olarak öğrencilerimizin bu aşamaları geçmesinde rehberlik yapıyoruz."

Tire Özel Bilgi Koleji Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar öğretmeni Erhan Aslan da şöyle konuştu: "Sanat ruhun gıdasıdır sözüne inandığımız için öğrencilerimizin ruhlarına ulaşmaya çalışıyoruz. Daha önce de sanatsal yarışmalarda Türkiye 1.likleri ve 2.likleri aldığımız için bu konuda tecrübeli sayılırız. Görevimiz kabiliyetli öğrencilerdeki cevheri açığa çıkarmaktır."

Tire Özel Bilgi Koleji Müdürü İsmail Özgüç, “Okul olarak amacımız düşünen ve üreten bireyler yetiştirmektir. Bireysel ve toplu akademik başarıda bölgede rakibimizin olmadığını herkes biliyor. Her yıl değişik sınavlarda madalya kazanıyoruz. MAFETYA’da ise ilk olarak bu yıl aldık. Ayrıca bilimsel ve akademik başarıların yanında sanat ve spor başarılarına da çok önem veriyoruz. Bu başarılarda emeği geçen öğretmenlerimi ve öğrencilerimi tebrik ediyorum. 2014-2015 eğitim yılı kayıtlarımız başladı. Bize çocuğunu emanet edenlerin güvenlerine layık olmak için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.