Madenciler İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Madenciler İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Türkiye Gençlik Teşkilatı Kırıkkale İl Başkanlığı üyeleri, Soma maden ocağında hayatını kaybeden işçiler için Cumhuriyet meydanında basın açıklamasında bulunup, baretlerin üzerine çiçek koyarak, gıyabi cenaze namazı kıldı.Türkiye...

Türkiye Gençlik Teşkilatı Kırıkkale İl Başkanlığı üyeleri, Soma maden ocağında hayatını kaybeden işçiler için Cumhuriyet meydanında basın açıklamasında bulunup, baretlerin üzerine çiçek koyarak, gıyabi cenaze namazı kıldı.

Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel Başkanı Hakan Polat, Soma'daki acıyı Kırıkkale'den hissettiklerini söyledi. Soma ilçesindeki maden faciasının herkesi derinden yaraladığını belirten Polat, "Zor şartlarda emeğinin karşılığı için çalışan tüm insanların çabalarının değerli olduğunu ve saygıya layık olduğunu biliyoruz. Bir medeniyet tasavvurunun mensupları olarak yaralanan kardeşlerimiz ve halen bu işi başka maden ocaklarında sürdüren diğer kardeşlerimizin de bir daha asla böyle bir acıyla karşılaşmaması için gerekli tedbirlerin alındığı ve emeklerin tam olarak karşılık bulduğu bir Türkiye kurmak için hepimize görev ve sorumluluk düştüğünün bilincindeyiz. Milletimizin başı sağolsun." dedi.

Muhasebeciler Derneği Başkanı Kürşat Çiçek de "Soma maden ocağında meydana gelen ve herkesi derinden yaralayan ve üzen acı hepimizin acısıdır. Rabbimizden hayatını kaybeden kardeşlerimize rahmet diliyoruz. Zor şartlarda emeğinin karşılığı için çalışan tüm insanların çabalarının değerli ve saygıya layık olduğunu biliyoruz. Alnının teri kurumadan haklarını alabildiklerini bir medeniyet tasavvurunun mensupları olarak vefat eden kardeşlerimiz, yaralanan ve halen bu işi başka maden ocaklarında sürdüren diğer kardeşlerimize bir daha asla böyle acılarla karşılaşmaması için gereken tedbirlerin alındığı ve emeklerinin tam olarak karşılık bulduğu bir Türkiye ve dünyayı kurmak için hepimize görev ve sorumluluk düştüğünün bilinciyle, milletimizin başı sağ olsun diyoruz." diye konuştu.

ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi ise yaptığı açıklamada, ülke olarak birlik ve beraberliğe ihtiyaçları olduğunu belirterek, "Devlet görevlilerinin de oradaki gerçek madenci yakınlarının acılarına, haykırışlarına, sitemlerine daha bir şefkatle yaklaşılması lazım. Gün birlik, beraberlik günüdür. Türk milletinin, İslam aleminin başı sağ olsun. Ama bizim Mısır'da, Filistin'de gösterdiğimiz duyarlılığın aynısını bin fazlasını da Arap aleminden bekliyoruz." diye konuştu.

Basın açıklamasından sonra maden işçilerini simgeleyen baretlerin üzerine kırmızı karanfil bırakılıp, gıyabi cenaze namazı kılındı, dualar edildi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.