‘Madde bağımlılığından  kurtulmak mümkün’

‘Madde bağımlılığından kurtulmak mümkün’

Konya'da ‘Madde bağımlılığında kurtulmak mümkün’ adlı seminer düzenlendi. Liman Ayı Derneği öncülüğünde organize edilen seminere Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Oda ve Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Liman Ayık Yaşam Derneği Genel Koordinatörü Selçuk Sanrı, “Bu alanda ciddi çalışmalarımız ile İstanbul, Bursa gibi illerde faaliyet göstermekteyiz İnşallah önümüzdeki zamanlarda Konya'ya da Bir şube açmayı hedefliyor ve bu güzide şehirde de gençlerimizi bu bataktan kurtarma adına çalışmalarımızı yapmayı istiyoruz” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da “Konya’mızda madde bağımlılığı ile mücadele ve madde bağımlılığı ile ilgili oluşumlara ve faaliyetlere elimizden gelen bütün destekleri veriyoruz. Bu şehir bizim ve şehrimizin daha müreffeh ve daha umutla ve güvenle büyüyen bir şehir olması adına gençlerimizi önemsiyoruz ve bağımlılık hususlarında gerekli çalışmaları önemsiyor ve kıymetli buluyoruz. Bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları destekliyoruz” diye konuştu.

Uzman Doktor Hakan Yalman, madde bağımlılığında maneviyat faktörünün çok önemli olduğunu söyledi. Yalman, “Dünya genelinde başarılı tedavilerin maneviyat temelli bir uygulama ile bağımlıları daha kısa zamanda kurtarıyor” dedi.

Aile Danışmanı Kader Kıcıkoğlu ise madde bağımlılığı gibi birçok bağımlılıkların temelinde aile ilişkisinin çok önemli olduğunu ve evlatlarımızın bu duruma düşmeden önce aileler neler yapması gerektiğini aile içindeki iletişimin nasıl olması gerektiğini bu madde bağımlılığına götüren yollar neler ve bunlara nasıl engel olunur ve mücadele edilebilir hakkında detaylı bilgi aktarımda bulundular. Konuşmaların sonunda eski madde bağımlıları ve aileler, yaşadıkları kurtuluş sürecini anlattılar.

SAİT ÇELİK


Kaynak:Sait Çelik

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.