Lojistik Komitesinden ziyaretler

Lojistik Komitesinden ziyaretler

MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi, KOBİ Enerji Lojistik Danışmanlık şirketini ziyaret etti.

Yakın zamanda Konya’da yapılması planlanan Lojistik Sektör Kurulları Türkiye İstişare Toplantısı için bir dizi ziyaretlere başlayan MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi, ilk olarak KOBİ Enerji Lojistik Danışmanlık şirketini ziyaret etti.
Ziyaret sebeplerine ilişkin bir açıklama yapan MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Mayıs ayında yapmayı planladığımız Lojistik Arama Konferansı için Konya’da bu işe muhatap tüm çevrelerle çeşitli görüşmeler yapıp, fikirlerini almak ve onlarında ellerini taşın altına çekmek istiyoruz. Amacımız bu rapor kitap ile tüm Konya’da ağız birliğini oluşturmaktır” dedi.
Komite Danışmanı Doç. Dr. Turan Paksoy ise bu konferans ve komite ile temel amaçlarının daha somut adımlar atabilmek olduğunu vurguladı. Paksoy: “Günümüzde neredeyse kasabalar bile Lojistik Köy ister durumda olmuşlardır. Böyle bir ortamda önemli olan Lojistik Köy verin demek değil, bunu neden ve niçin istediğinizi mantıksal çerçevede muhataplarınıza anlatabilmektir. İşte bizim de komite olarak buradaki asıl hedefimiz budur. Bilerek söylemek sizi rakiplerinizden her zaman için farklı kılar.”
Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Kobi Enerji Lojistik Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Çaldağ şunları kaydetti: “Anadolu’nun en büyük problemi maalesef taşıma. Bizler Anadolu olarak ne yazık ki henüz sadece karayolunu ciddi şekilde kullanmaktayız. Karayolu muhakkak ki en temel taşımadır. Ancak gelişen dünyamızda daha hızlı, daha güvenli ve daha ekonomik taşımalar yapılmalıdır. Bu nedenle Konya’ya yapılacak bir Lojistik Köy Anadolu’nun taşıma kapasitesini arttıracak ve ticarette önemli gelişmelere ivme kazandıracaktır. Bu bilincin oluşması için de böyle bir komitenin kurulmasından dolayı öncelikle sizleri tebrik ediyor, Komitenin hayırlı işlere vesile olmasını temenni ediyorum.”
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.