Kurtuluş sünnette

Kurtuluş sünnette

BBP İl Başkanı Seyit Mehmet Nuzumlalı insanlığın bunalım, buhran, ızdırap ve arayış içinde olduğunu belirterek, kurtuluşun yolunun Peygamberin sünnetine sarılmak olduğunu ifade etti

BBP Konya İl Başkanı Seyit Mehmet Nuzumlalı, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında Kutlu Doğum Haftası nedeniyle açıklama yaparken, BBP olarak siyasi çalışmalarını da değerlendirdi. Nuzumlalı, “Dünyanın geçici meşgaleleri altında insanlığın bunalım, buhran, ızdırap ve arayış içinde olduğu zamanımızda dünya ve ahrette huzur ve mutluluğun tek reçetesi, Kuran-ı Kerim’e ve Peygamber Efendimiz (SAV) in sünnetine sımsıkı sarılmaktır. İnsanlığın rahmete, berekete ve huzura ermesi için Peygamber Efendimiz, (SAV) i tanımaya, anlamaya her zamankinden fazla ihtiyacı vardır, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyayı şereflendirmesinin 1440.yıldönümü dolayısı ile sizlerin ve Türk İslam Alemi’nin kutlu doğum haftasını Büyük Birlik Partisi il teşkilatı olarak kutluyoruz” dedi.

Konuşmasının ikinci bölümünde seçim çalışmaları ve siyasi gündemlerle ilgili bilgi veren Nuzumlalı, ülkenin birbirinden farklı olmayan partilerden oluşan siyasi yapı lider sultalarının elinde olduğunu söyledi. Ülkenin kutuplaşmaya, ayrışmaya değil, kardeşliğe, beraberliğe, birliğe ihtiyacı olduğunu özellikle vurgulayan Nuzumlalı, “Bu nedenlerden dolayı insanımız yeni bir siyasi arayış içindedir. Daha önce denenmemiş ve bu güne kadar birbirinden farksız şekilde ülkeyi yönetenlere karşı milli ve manevi her yönü ile alternatif oluşturabilecek yeni bir siyasi parti istenmektedir. Bu parti ülkesini, milletini en iyi tanıyan, halkın sorunlarını bilen, toplumun değer yargılarına çözümler üreten, milletin vicdanının sesi olan, kadrosu Anadolu’nun bağrından çıkmış olan Büyük Birlik Partisidir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.