Kuraklığa karşı her vatandaşa büyük görev düşüyor

Kuraklığa karşı her vatandaşa büyük görev düşüyor

Nehirlerimiz ve göllerimizin kuruduğu ve orman kaynaklarımızın yapılaşmaya açıldığını vurgulayan Vargı belediyelere ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na su tasarrufu konusunda ve geleceğin planlanması konusunda projeler geliştirmeleri için çağrıda bulundu

Vargı, nehirler ve göllerin hızla kuruduğunu ancak yöneticilerin bu konuyu gündeme getirmediğini belirtti.

Nehirlerimiz ve göllerimizin kuruduğu ve orman kaynaklarımızın yapılaşmaya açıldığını vurgulayan Vargı, belediyelere ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na su tasarrufu konusunda ve geleceğin planlanması konusunda projeler geliştirmeleri için çağrıda bulundu.

“HALKA, TASARRUF BİLİNCİ AKTARILMALI”

Ülkemizde küresel ısınma dolayısıyla yaşanan kuraklık ve mevsimsel değişimler konusunda yetkililerin bir açıklama yapmadıkları vurgulanan açıklamada, su tasarrufu konusunda kamu spotları ile tedbirlerin genişletilmesi gerektiği ve halka tasarruf bilincinin aktarılması gerektiği ifade edildi. Salgın sebebiyle insanların daha fazla su harcamaya yöneldiği vurgulandı.

“SU KAYNAKLARINI RANTA KURBAN ETMEYİN”

Açıklamada su kaynaklarına daha çok sahip çıkılması gerektiğinin altı çizilirken su kaynaklarını yok edecek tüm etkenlerin durdurulması, kuraklık ile mücadelede çevre katliamlarının önüne geçilmesi, ayrıca su kaynaklarının rant uğruna yok edilmemesi için çalışmaların yürütülmesi gerektiği ifade edildi.

Yerel yönetimlerin vatandaşlara tasarruf bilinci aşılaması gerektiğinin altı çizilirken büyükşehirlerde getirilen kademeli su faturası sistemi ile parası olanların rahat biçimde su harcamasının önünü açacak ise bir tasarruf uygulayabilmenin mümkün olmadığının altı çizildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum