Kulu'da öğrencilerden proje başarısı

Kulu'da öğrencilerden proje başarısı

Kulu ilçesinde İlköğretim okulu öğrencileri TÜBİTAK tarafından desteklenen "Bu benim eserim" yarışmasına Antalya Bölge Sergisi'nde " ilçelerini İç içe yerleşmiş düzgün çokgenlerdeki muhteşem thales" a

Konya'nın Kulu ilçesinde İlköğretim okulu öğrencileri TÜBİTAK tarafından desteklenen "Bu benim eserim" yarışmasına Antalya Bölge Sergisi'nde " ilçelerini İç içe yerleşmiş düzgün çokgenlerdeki muhteşem thales" adlı projeyle başarıyla temsil etti.
TÜBİTAK tarafından desteklenen ve ilköğretim okulları öğrencileri arasında düzenlenen Matematik ve Fen Bilimleri "Bu Benim Eserim" yarışması kapsamında Antalya Bölge Sergisinde, ilçeyi matematik alanında Yeşilyurt İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Aslıhan Koyuncu ve Şirin Özedemir, "iç içe yerleşmiş düzgün çokgenlerdeki muhteşem thales" adlı projesiyle, Fen Bilimleri alanında da Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri temsil etti. Fen Bilimleri alanında son elemeye kadar ilçelerini temsil eden öğrenciler, yarışmadan sonra Kaymakam Ayhan Işık'ı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Altuntaş'ı makamında ziyaret ederek projelerini tanıttı. Projeleri takdirle karşılanan öğrencilerin patent hakkı için çalışmalarının devam ettiği ve projelerini okullarında düzenlenecek yıl sonu sergisinde de katılımcıların beğenisine sunacakları belirtildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Altuntaş ve Kaymakam Ayhan Işık tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirilen öğrenciler, gördükleri olumlu tepki karşısında memnuniyetlerini dile getirdi. Aldıkları başarı sonuçtan dolayı çok gururlandıklarını belirten öğrenciler, daha değişik projelerle yine yarışmalara katılarak derece girmek için gayret göstereceklerini ifade ettiler.
Yarışmaya katılan öğrencilerin, Türkiye genelinde yaklaşık 80 bin eserin katıldığı yarışmada Konya ilini Antalya Bölge Sergisi'nde bölge bilim kurulu tarafından seçilen Matematik alanında 16 eser, Fen Bilimleri alanında da 9 eserle temsil ettiği kaydedildi. Kaymakam Ayhan Işık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Altuntaş, öğrencilerimizden daha kapsamlı ve daha pratik eserleri ile dereceye girmelerini temenni etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.