Kügiad Başkanı Delen: Girişimcilere 100 Bin Liraya Kadar Destek İmkanı Var

Kügiad Başkanı Delen: Girişimcilere 100 Bin Liraya Kadar Destek İmkanı Var

Kütahya protokolü, Genç İşadamları Derneği'nin (KÜGİAD) "20. yılında 20 yeni girişimci Kazandırılıyor" isimli projesi kapsamında düzenlenen tanıtım gecesinde konuşan KÜGİAD Başkanı Mithat Delen, "KOSGEB'in vereceği 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin lira.

Kütahya protokolü, Genç İşadamları Derneği'nin (KÜGİAD) "20. yılında 20 yeni girişimci Kazandırılıyor" isimli projesi kapsamında düzenlenen tanıtım gecesinde konuşan KÜGİAD Başkanı Mithat Delen, "KOSGEB'in vereceği 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin liraya kadar da geri ödemeli destekten yararlanabilme imkanı doğacaktır." dedi.

KÜGİAD Başkanı Mithat Delen'in açılış konuşmasını gerçekleştirdiği programda dernek faaliyetleri, yapılan değişiklikler, kurumlar arası ortak çalışmalar ve girişimcilik hakkında bilgiler verdiği geceye Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Kütahya Milletvekilleri Prof. Dr. Alim Işık, Prof. Dr. İdris Bal, Belediye Başkanı Mustafa İça, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, Türkiye Genç İş Adamları Konfedarasyonu Başkanı Erkan Güral, EGAFED Yönönetim Kurulu Başkanı Volkan Turgut'un yanısıra çok sayıda sanayici ve iş adamı ile kursiyer girişimciler katıldı.

KÜGİAD Başkanı Mithat Delen, derneğin 20. yılının geçtiğimi Haziran ayında kutlandığını ve 20 yıl içerisinde başarı grafiğini her yıl artırarak bu günlere geldiğini belirtti. Delen, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından TR33 Bölgesinin sürdürülebilir ve dengeli sosyal kalkınması il toplumsa gelişime katkı sağlaması amacıyla Sosyal Kalkınma Mali Destek' programı kapsamında Kütahya Genç İş Adamları Derneği (KÜGİAD) 20. Yılında 20 yeni girişimci kazandırıyor' adlı projenin faliyet adımı olan '1. Girişimcilik Günü Etkinliği ve Sertifika Töreni' için bir araya gelindiğini hatırlattığı konuşmasını şöye sürdürdü: "Projemiz kapsamında şuana kadar 1 yeni kadın personel istihdam edildi, farkındalık ve proje için görünürlük ile çarpan etkisi oluşturma adına 1000 adet dergi basımı gerçekleştirildi. 30 girişimci adayına uygulamalı girişimcilik Eğitimi ve Dış Ticaret TEmel Eğitimi verdil. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni başarıyla tamamlayıp sertifikasını alan 30 girişimci adayımız yazacağı İş Planı KOSGEB tarafından kabul edilirse, KOSGEB'in vereceği 30 bin liraya kadar hive ve 70 bin liraya kadar da geri ödemeli (Faizsiz) destekten yararlanabilme imkanı doğacaktır."

"GURUR DUYDUM"

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkanı Erkan Güral ise salonda bulunan pek çok kişinin kendisinin çocukluk arkadaşı olduğunu ve bugün Türkiye'ye katma değer katan kişiler arasında yer alamasının gurur verici olduğunu söyledi. Güral, Türkiye'nin 2023 hedefleri arasında yer alan ekonomik hedeflere Kütahya Ekonomisine katkı sağlayacak planlar arasında olduğuna değindiği konuşmasına şöyle devam etti: "Genç iş adamları olarak artık bir çatı altında toplandık. Bu çatı ülkemiz için çalışıyor ve bu topralar için geliştiriyoruz. Türkiye'nin bir takım hedefleri var ve bu planlar arasında ki en büyük planlarından bir tanesi 2023 hedefleri. Kütahya ekonomisine bu katkıyı sağlayacak olan benim genç iş adamları arkadaşlarım. Mensubu olmaktan duyduğum konfederasyonumza bağlu bu derneğin yeni genç neslin temsilcisi olan üreten kişileri kazandırma projesi çok önemliydi."

"BU ETKİNLİKLERİN ÇOĞALMASINI DİLİYORUM"

Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) başkanı Nafi Güral, "Üç enerji kaynağının sinerjiye dönüştüğü bir projenin etkinliğini kutlamak için bir araya geldik. Bu üç enerjinin biri şüphesiz insan faktörü yani girişimcilerimiz. Bir diğer faktör yine insan faktörüne dayalı olan Kütahya Genç İşadamları Derneğimiz ve Kalkınma Ajansımız" şeklindeki konuşmasında; "Genç işadamlarının yaptığı bu proje son derece önemli eğer bu proje yapılmamış olsaydı 20 girişimcinin hayata geçirilmesi pek mümkün olmaya bilirdi. Kütahya’nın en önemli meselesi ekonomik anlamda gerektiği kadar kendisini geliştirememiş olmasıdır. Problemi az olan ülkelerin temelinde ekonomilerinin güçlü olduğunu görüyoruz. Şehirlerin gelişmişlerinden temel olarak ekonomilerinin gelişmiş olduğunu görüyoruz. Bu nedenle bu salonda bulunanların ve bu salonda olmayıp ta bu özelliklere sahip olan insanların olmazsa olmaz görevleri şehir ekonomimizi gelişmesini sağlamak olmalıdır." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, başarılı çalışmalarından dolayı EGAFED Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Turgut'a Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık tarafından, TÜGİK Başkanı Erkan Güral'a Kütahya Millet Vekili Prof. Dr. İdris Bal tarafından, ZEKA Genel Sekreteri Veli Oğuz'a Belediye Başkanı Mustafa İça tarafından, KÜTSO Başkanı Nafi Güral'a, Vali Şerif Yılmaz ve 20 yeni genç girişimciye de KÜGİAD üyeleri tarafından hediyeleri verildi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.