"Kudüs’e sahip çıkmak hepimizin görevi"

"Kudüs’e sahip çıkmak hepimizin görevi"

Devleti Aliye Ocakları Konya İl Başkanı Ahmet Köylü, 31 Aralık Kudüs’ün Osmanlı’ya ilhak günü ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Köylü, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şanlı ecdadımız öyle büyük başarılara ve fetihlere imza atmıştır ki, maalesef böyle büyük bir ecdadın torunları ve varisleri olan bizlere özellikle son bir asırlık dönemde hiçbir millete nasip olmamış şanlı tarihimiz unutturulmaya çalışılmaktadır. Çoğumuzun belki de hiç bilmediği önemli tarihlerden biride hiç kuşkusuz 31 Aralık 1516 yılında Osmanlı padişahlarından Yavuz Sultan Selin Han Hz.nin Kudüs’ü Osmanlı topraklarına ilhak etmesidir. Bizler Devlet-i Aliyye Ocakları olarak yüzyıldır üzerimizde oynanan oyunları bozmaya, şanlı tarihimize sahip çıkmaya, ve ecdadımızın izinden giderek tekrardan bütün dünyada hakkın ve adaletin hakim olduğu bir nizam kurmaya geliyoruz. Bu vesile ile şunu bütün dünyaya buradan ilan ediyor ve diyoruz ki “biz Osmanlı torunlarıyız ve Osmanlı geri döndü” Artık bizi oyalamak için oluşturduğunuz süni gündemlerle, hayal ürünü propagandalarla, tarihimizin ve inancımızın kabul etmediği gün ve geceler ile bu necip milletin tekrardan şahlanmasına engel olamayacaksınız. Bizans artığı kutlamalara, ellerinde Suriye’deki, Irak’taki, Kudüs’teki kardeşlerimizin kanları olan Hristiyan dünyasının dini ve milli günlerine, onların kültürlerine ve yılbaşı rezilliklerine hiçbir Osmanlı torunu ortak olamaz. 31 Aralık bizler için şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biridir. 31 Aralık bizler için Kudüs demektir, Aksa demektir. 31 Aralık bizler için Hz. Ömer demektir, Selehaddin-i Eyyubi demektir, Yavuz Sultan Selim demektir, 31 Aralık bizler için Cennet Mekan Ulu Hakan Sultan Abdulhamid Han demektir . Bu tarihi gün bizler için adalet demektir, emanet demektir. Yine 31 Aralık bizler için 103 yıllık esaret demektir. İslam’ın kutsalı ve ilk kıblesinin şuan Yahudi tasalludu altında bulunduğu gerçeğidir ve 31 aralık bizler için Kudüs’ün ve Gazze’nin ve Batı Şeri’anın ve El Halil’in tekrardan Osmanlı torunlarının eliyle özgürlüğe kavuşacağının müjdecisidir.

Devlet-i Aliyye Ocakları olarak bizler bu kutlu günün yıl dönümünde 31 Aralık’ı Kudüs’ün Osmanlı’ya ilhak günü olarak yeniden tüm dünyaya ilan ediyor ve Kudüs’ün İslam’ın olduğunu tüm dünyaya haykırıyoruz. Kudüs’ün Yahudi işgalinden kurtulup Mescid-i Aksa’da şükür namazları kılacağımız günlerin bir an önce gelmesi duası ile tüm Osmanlı sevdalısı kardeşlerimizin 31 Aralık Kudüs’ün Osmanlı’ya ilhakının 504. Seneyi devriyesini tebrik ediyorum.”

MESUT TURAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.