Kudüs kırmızı çizgimiz

Kudüs kırmızı çizgimiz

Hükümetin Mavi Marmara şehitlerinin sorumlusu İsrail ile anlaşmaya çalışmasını uygun bulmadığını dile getiren İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Yıldırım, “İsrail, Mescid-I Aksa’yı yıkmak istiyor. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir” dedi

Hükümetin Mavi Marmara şehitlerinin sorumlusu İsrail ile anlaşmaya çalışmasını uygun bulmadığını dile getiren İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Yıldırım, “İsrail, Mescid-I Aksa’yı yıkmak istiyor. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir” dedi.

İHH-AYDER tarafından, Mevlana Kültür Merkezi'nde "Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor" dayanışma gecesi düzenlendi. Gecede açılan standlarda Suriye halkı için yardım toplandı. Yoğun ilginin olduğu programa Mısır ve Doğu Türkistan da yetkililer katıldı.
SURİYE’DEKİ DRAMA SESSİZ KALINIYOR
Gecede konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım,  Parti liderlerini ve Sivil Toplum Kuruluşlarını Suriye'de yaşanan drama sesiz kalmakla suçladı. “Parti liderleri Suriye'de yaşanan dramı bilmiyor” diyen Yıldırım, “Orada yaşanan dramı görmek çok zor değil. Türkiye'den sadece 2.5 saat mesafede muhaliflerin olduğu bölgelere gidebilirsiniz. Onların üstlerine varil bombaları yağıyor. Buna nasıl sessiz kalabiliriz” ifadelerini kullandı. Yıldırım, zalimlerin öldürmekten zevk aldığını, Müslümanların da yardım etmekten mutluluk duyduğunu belirterek, her zaman birlik olup, zulüm görenlerin yanında olmak gerektiğini söyledi.
ÇOCUKLARINIZA VERMEYİ ÖĞRETİN
Şu anda Suriye halkının yardıma ihtiyacı olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti: “Çocuklar ayakkabısız geziyorlar. Siz çocuğunuz üşümesin diye bir sürü elbise giydiriyorsunuz. İsraf etmeyin, elinizdeki bütün fazla malzemeleri yardıma muhtaçlara verin ki Allah da size versin. Evdekileri harekete geçirecek olan kadınlardır. Sizler, etrafınızdakileri yardım için teşvik edeceksiniz. Kadınlar eşlerini ikna edip, diğer ülkelerdeki yetimhanelere gitsin. Oradaki çocukların şefkate, sevgiye ve yardıma ihtiyacı var. Çocuklarınıza vermeyi öğretin. İHH olarak sadece 40 bin yetime bakıyoruz. Bazı misyoner teşkilatlar 3 milyon yetime bakıyor. Onun için herkes bir yetime bakacak şekilde kendi ihtiyaçlarını kısıtlasın. Bizim israf etmeden o yetimlere yardım etmemiz gerekiyor.”
Hükümetin Mavi Marmara şehitlerinin sorumlusu İsrail ile anlaşmaya çalışmasını uygun bulmadığını söyleyen Yıldırım, “Bugün Mescid-i Aksaya girdiler, sis bombaları attılar, işgal devam ediyor. İsrail bu zulme son vermeden anlaşma olmaz.O şehitlerimizin sorumlularını kimsenin affetme yetkisi yoktur, sadece şehitlerin yakınları affedebilir. Yetkilileri bu doğrultuda hareket etmeye davet ediyoruz” dedi.Darbe girişimlerini hainlik olarak nitelendiren Yıldırım, “Ülkeyi içten yıkmaya çalışan bu girişimlere karşı gerekiyorsa meydanlara ineceğiz, buna da hazır olun diye konuştu.   
TÜRKİYE KAYBEDERSE İSLAM DÜNYASI KAYBEDER
Mısır'da askeri darbeyle görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin danışmanı Rıza Fehmi Muhammed ise yaptığı konuşmada  Mursi'nin seçildiği zaman 'Beyaz Saray'ı tavaf etmemesinden ve Mısır'ı özgürleştirmek için yapacağı şeyleri açık olarak anlatmasından dolayı ABD ve İsrail tarafından iş başından uzaklaştırıldığını belirtti. Mursi seçildiği zaman Mısır'ın özgür bir yönetime kavuşacağını, gıda, ilaç ve silah noktasında kendi kendine yeten bir ülke olacağı şeklindeki açıklamaları ile dikkatleri üzerine çektiğini ve bunun üzerine Livni'nin askeri kışkırtıp arkasında durduğunu ifade etti. Mursi'nin ülke ekonomisini geliştirmek amacıyla, Türkiye ile anlaşma imzalamak istediğini, bu durumun Amerika'nın hoşuna gitmediğini aktaran Muhammed, "Türkiye'de son aylarda olup bitenleri gördükçe, Amerika ve İsrail eliyle Mısır'da neler yapıldıysa, aynısının Türkiye'de de yapılmak istendiğine şahit oluyoruz. Türkiye üzerinde oynanan uluslararası oyunlar o kadar büyük ve tehlikeli ki; size 'dikkat edin!' diyorum. Olacak olanlar bize Türkiye'yi kaybettirirse, sadece Türkiye kaybetmez, tüm Arap ve İslam dünyası kaybeder" diye konuştu. Askeri rejimin düşmesinin kaçınılmaz olduğunu belirten Muhammed, “Mısır direnişinde yavrusunu kaybeden bir anne, çocuğunu defnettikten sonra koşarak meydanlara geliyor. Her evde şehid, yaralı ve tutuklu bulunmasına rağmen, meydanlardayız, direnişe devam ediyoruz” dedi.
UYGUR TÜRKLERİ KATLEDİLİYOR
Doğu Türkistanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Abdurrahman Abdulahad yaptığı konuşmada Doğu Türkistan'da Çin Hükümetinin uyguladığı zulüm ve ambargo hakkında bilgi verdi.Doğum kontrolü adı altında çocuklarımız öldürülüyor diyen Ahad, “Bir günde 500 kişi öldürüldü ama kimsenin haberi yok. 16-17 yaşındaki kızlarımızı topluyorlar ve gayri ahlaki işlere zorlanıyorlar. Müslümün olmak serbest ama müslüman gibi yaşamak yasak. Müslümünca bir giyim ile toplu ulaşım araçlarını, hastaneleri kullanamıyoruz. Hastaneleri kullanamadığı için ölen kardeşlerimiz var” diye konuştu. Bu zulümler karşısında taviz vermediklerini belirten Ahad, “Zalimin karşısında durabilmek için örgütleniyoruz” dedi.
HÂLİD ŞEN
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.