KTO'da Başkan Öztürk

KTO'da Başkan Öztürk

KTO Meclisi dün 3 asil ve 10 yedek üyeyi belirlemek için seçime gitti. 161 meclis üyesinden 135 kişinin oy kullandığı seçimde Selçuk Öztürk, 133 oy alarak KTOnun yeni başkanı oldu.

Konya Ticaret Odası (KTO), yeni yönetim kurulu ve başkanını belirlemek için dün seçime gitti. KTO’da gerçekleşen seçimde 161 kişilik oda meclisi 161 kişilik oda meclisi Hüseyin Üzülmez’in ardından istifalarla boşalan KTO Yönetim Kurulu’nun 3 asil ve 10 yedek üyeliklerini tamamlamak üzere 14.00–17.00 tarihleri arasında seçim gitti. 3 asil 10 yedek üye için sadece eski MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Selçuk Öztürk’ün listesi yarıştı. Seçimde tek listenin olması ise oda meclisinin Selçuk Öztürk ismi üzerinde uzlaştığı sonucunu gösterdi. 161 meclis üyesinden 135 oyun kullanıldığı seçimde, Selçuk Öztürk'ün yönetim kurulu başkanı olduğu tek listede üyeler şu oyları aldı: Asil üyeler: Selçuk Öztürk 133, Fahrettin Doğru 133, Mustafa Büyükeğen 131. Yedek üyeler: Muhammer Şahin 132, Metin Sağlam 127, Ömer Faruk Erölmez 123, Abdullah Işık 119, Mevlüt Doğan 115, Mehmet Polat 111, Mevlüt Büyükmesci 111, Mehmet Murat Çelik 111, Bekir Çolak 111, Mehmet Güllüoğlu 111.
Seçimin resmi sonucunun Pazartesi günü açıklanacağı aktarıldı. Resmi sonucun açıklanmasının ardından Pazartesi günü Öztürk’ün mazbatasını alması bekleniyor.
“BİRLİK VE BERABERLİĞİ KAYBETMEDİK”
50 günlük zor bir süreci sağlıklı bir şekilde geride bıraktıklarını belirten KTO Meclis Başkanı Seyit Karaca, bu süre içerisinde zaman zaman bilgi eksikliğinden kaynaklanan durumların da yaşandığın fakat bu süreçte oda meclisine devamlı olarak birlik ve beraberlik çağrısında bulunduğunu aktardı. Karaca, Üzülmez’in istifasının ardından yaşanan süreci güçlü bir şekilde atlatan meclis üyelerine de teşekkür etti.
Seçimin ardından gerçekleşen meclis toplantısında konuşan KTO Meclis Başkanı Selçuk Öztürk, 1,5 ay önce Hüseyin Üzülmez’in siyasete girmesiyle büyük bir sorunun yaşandığını fakat sürecin sağlıklı bir şekilde sonlandığını söyledi. Kendisine destek veren meclis üyelerine teşekkür eden Öztürk, bunun bir bayrak yarışı olduğunu ve bayrağı en üst seviyeye çıkarmak için yoğun şekilde çalışacaklarını söyledi. KTO’nun köklü bir geçmişe sahip olduğuna dikkat çeken Öztürk, “Konya geçmişte olduğu gibi bundan sonra da ekonominin lokomotifi olmaya devam edecektir” dedi.
KTO, KANUN, TÜZÜK VE YÖNETMELİKLERLE YÖNETİLİYOR
Eski KTO Başkanı Hüseyin Üzülmez ise 16 yıl önce devraldığı bayrağı 1993 yılında MÜSİAD’ın kurulması sürecinde birlikte yola çıktığı Selçuk Öztürk’e emanet etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. “İnsanlar hizmet yapar, belli makamlarda bulunur ama zirveden gitmesi çok farklı olabilir” diyen Üzülmez, “129 yılını tamamlamak üzere olan bir çınar. Birçok hizmetler bulundu. Bundan sonra da bulunacaktır” dedi. 50 günlük süreç içerisinde konuşulanların bilgi eksikliğinden kaynaklandığını KTO’nun kanunu, tüzüğü, yönetmelikleri ve 129 geçmişe sahip bir korum olduğunu da aktaran Üzülmez, “KTO sokakta gezenlerin, oda meclisiyle alakası olmayanların hariçten gazel okuyacağı veya 161 meclis üyesinin hür iradesine ipotek koyacağı bir yer değildir. Bundan sonra da bu tür gazel okuyucuların söylediklerine dikkat etmeyiniz” diye konuştu.
HASAN AYHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.