KTO Karatay, rehber öğretmenleri buluşturdu

KTO Karatay, rehber öğretmenleri buluşturdu

KTO Karatay Üniversitesinin düzenlediği Konya İli Rehber Öğretmenler Üniversite Tanıtım Toplantısında Konyanın çeşitli eğitim kurumlarındaki rehber öğretmenler ve dershane müdürleri bir araya geld

Üniversite kampusunda gerçekleşen toplantıda Mütevelli Heyet Başkanı Hüseyin Üzülmez, Rektör Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu’nun yanı sıra dekanlar ve öğretim üyeleri de hazır bulundu.

 

KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hüseyin Üzülmez yaptığı konuşmada, “KTO Karatay Üniversitesi kaliteli eğitimi ve nitelikli mezunlarıyla ülkemizi gelecek yüzyıllara hazırlayacak, standardı yüksek bir üniversite olacaktır. Bu amaçla yola çıkılmıştır ve bu üniversite sizlere emanettir” dedi. Üzülmez, üniversitenin bir şahsın ya da bir kesimin değil tüm halkın üniversitesi olduğunun vurgusunu yaparak herkesin bu emanete sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

 

Rektör Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu da konuşmasında KTO Karatay Üniversitesi’nin nitelikli mezunları ve ar-ge çalışmalarıyla bölgenin ve ülkenin sorunlarına çözüm üretecek bir üniversite olduğunu ifade etti ve sonuca ulaşmak için birlikte hareket etmenin önemine dikkat çekerek, “Sanayi ve ticaret kesimiyle iç içe uygulamalı bir eğitim veriyoruz. Bölgenin ve ülkemizin gelişmesi için çalışıyoruz. Bu konuda sizlerden gelecek her türlü fikre, her türlü projeye açık olduğumuzu ve sizlerle birlikte çalışma isteğimizi yinelemek istiyorum” dedi. Ayrıca KTO Karatay Üniversitesi’nde mevcut bölümlere ilave olarak Makine Mühendisliği bölümünün de açılacağı bilgisini veren Babaoğlu, Hukuk Fakültesi 2. Öğretim ve Adalet Meslek Yüksekokulu için YÖK’e başvuruda bulunulduğunu, Diş Hekimliği Fakültesi’ni ise bu yıl içinde hasta kabul eder hale getirip, gelecek yıl öğrenci kabul etmeyi planladıklarını belirtti.

 

Konuşmaların ardından Dekanlar Prof. Dr. Şahin Akıncı, Prof. Dr. Ali Okatan ve Prof. Dr. Çağatay Ünüsan fakülteleri ile ilgili bilgiler verdikten sonra davetlilere üniversite tanıtıldı. Katılımın yoğun olduğu toplantıda eğitimciler böylesine bir toplantı düzenlenmesinin çok faydalı olduğunu ve toplantıdan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.