Korkmaz Davasının Tutuklu Sanıklarından 3’ünün Avukatı Davadan Çekildi

Korkmaz Davasının Tutuklu Sanıklarından 3’ünün Avukatı Davadan Çekildi

Eskişehir’de Gezi Parkı olaylarında dövülerek öldürüldüğü ileri sürülen Ali İsmail Korkmaz olayıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Eskişehir’de Gezi Parkı olaylarında dövülerek öldürüldüğü ileri sürülen Ali İsmail Korkmaz olayıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Davada tutuklu bulunan, olayın yaşandığı yerdeki fırının işletmecileri olan ve Korkmaz’ın dövülmesi olayına yardım ettikleri iddia edilen İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever’in avukatı Selamet Şen, sanıkların vekilliğinden çekildi.

Avukat Selamet Şen, Korkmaz davasının görüldüğü Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne bir dilekçe göndererek, söz konusu tutuklu üç sanığın vekilliğinden çekildiğini bildirdi. UYAP üzerinden Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen dilekçede, Avukat Şen, “Üç sanığın vekilliğinden çekiliyorum. Dosya ile ilgili ilişiğim kalmamıştır. Gereğinin yapılmasını arz ederim.” ifadelerini kullandı. Avukat Şen, davada halen Yozgat Cezaevi’nde tutuklu bulunan İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever’in avukatlıklarından çekildiğini doğruladı. Ancak Avukat Şen, sanıkların vekilliğinden neden çekildiğiyle ilgili bir açıklama yapmak istemediğini kaydetti. Şen, Sulh Ceza Mahkemesi’nde sanıkların tutuklanmasından bu yana avukatlıklarını yapıyordu.

İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever, 2 Haziran 2013 günü meydana gelen Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında, polisin çağrısı üzerine Ali İsmail Korkmaz’ı işlettikleri fırının önünde çelme çakarak düşürmüşlerdi. Söz konusu bu üç kişinin Ali İsmail olduğu ileri sürülen kişiyi düşürmeleri, işlettikleri fırının kameralarında yer almıştı. Görüntülerin ortaya çıkması üzerine Ramazan Koyuncu, İsmail Koyuncu ve Muhammet Vatansever’in de aralarında bulunduğu, biri polis 5 kişi yakalanarak gözaltına alınmış ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.