Konya'ya son kez sağanak yağış uyarısı! Meteoroloji saat verdi

Konya'ya son kez sağanak yağış uyarısı! Meteoroloji saat verdi

Konya merkez ve ilçelerinde sağanak yağışlı havanın ne zaman sona ereceği merak ediliyordu. Meteoroloji tahminlerine göre kente bugün son kez yağmur uyarısı yapıldı. Bu saatler arasında sağanak yağış etkili olacak.

Türkiye genelinde kurak bir kış mevsimi yaşandı. Son 50 yılın en sıcak Ocak, Şubat ve Mart ayı kayıtlara geçti. Konya'da kışın ortasına hava sıcaklığının 20 dereceyi aşması herkesi şaşırtmıştı. Kar yağışı yüksek kesimler hariç neredeyse hiç görülmedi.

konya-3-yagislar-001.jpg

Vatandaş bu durumun daha ne kadar devam edeceğini merak ederken yağışlı sistem geldi. Son haftalarda Konya merkez ve ilçelerine defalarca yağmur yağdı. Yapılan ölçümlere göre Mayıs ayı boyunca yağacak olan yağmur ilk iki haftada toprağa düştü.

konya-2-yagis-001.jpg

Vatandaş soğuk havanın ve sağanak yağışın daha ne kadar devam edeceğini merak ediyor. Meteoroloji yeni tahminlerini paylaştı. Konya için bu hafta son kez sağanak yağış uyarısı yapıldı.

konya-yagmur-001.jpg

Söz konusu tahminlere göre Konya'da bugün saat 12.00-18.00 aralığında aralıklara sağanak yağış görülebilir. Yarından itibaren ise kent genelinde hava sıcaklığının kademeli olarak yükselişe geçmesi bekleniyor. 5 günlük rapor dikkate alındığında hava sıcaklığı kentte 29 dereceye kadar yükselecek.

Konya için paylaşılan son tahmin şu şekilde:

saatlik-tahmin.jpg

haftalik-tahmin.jpg

Kaynak:Haber Merkezi