Konya’ya günlük kapasitesi 250 ton olan süt tozu tesisi kazandırılıyor

Konya’ya günlük kapasitesi 250 ton olan süt tozu tesisi kazandırılıyor

Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Edip Yıldız, üretici merkezli yatırımlarının devam ettiğini belirterek, “Bölgemize, günlük 250 ton çiğ sütü işleyip süt tozu elde edilecek bir tesis kazandırıyoruz.” dedi.

DSYB Başkanı Edip Yıldız, yaptığı açıklamada, hayvancılık sektöründe ülkemizin en köklü ve güçlü tarımsal sivil toplum örgütlerinden biri olan Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin birinci önceliğinin, yetiştiricilerin menfaatlerini korumak olduğunu kaydetti.

ÜRETİCİ LEHİNE KARARLARLA ONLARIN YANINDA YER ALINMALI

Başkan Yıldız, “Tarım ve hayvancılık sektörü, bütün paydaşlarıyla bir bütündür ve hepimiz aynı gemide yer almaktayız. Sektörümüz, ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle paydaşların her zamankinden daha fazla birlik olması gerekmektedir. Üretici, bu sektörün en önemli unsurudur ve tüm sektör paydaşlarımızın üretici lehine kararlar alarak onların yanında olunduğunu daha çok hissettirmesi gerekir.” dedi.

YATIRIMLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Konya DSYB olarak bu doğrultuda çalışmalarına devam ettiklerini, Modern Et Entegre Tesisindeki çalışmaların da hızla sürdüğünü dile getiren Başkan Edip Yıldız, “Süt tozu üretim tesisimiz bölgemize hayırlı olsun. Tesisimizde, 250 ton çiğ sütü işleyip süt tozu elde edilecek. Üreticimizden topladığımızın sütün önemli bir kısmını kendi öz sermayemizle kurduğumuz tesislerde değerlendirerek çiğ süte katma değer sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

image00001.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum