'Konyaspor'un borcu 320 milyon civarında'

'Konyaspor'un borcu 320 milyon civarında'

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen ve yönetim kurulu üyeleri Kayacık Tesisleri’nde Konya’daki yerel ve ulusal medya temsilcileriyle tanışma toplantısında bir araya geldi. Özgökçen, kulüp borcunun 320 milyon civarında olduğunu söyledi.

5 Haziran’da yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da göreve geldiklerini ve 20 günlük bir süreci geride bıraktıklarını belirterek açıklamalarına başlayan Başkan Fatih Özgökçen, “Öncelikle katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz Olağanüstü Genel Kurul sonrasında yaptığımız ilk açıklamamızda camiamızın birlik beraberliğini en üst düzeyde tutacağımızı ifade etmiştik. Bu doğrultuda şehrin yöneticileri ile görüşmelere başladık. Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve merkez ilçe belediye başkanlarımız ile görüşmelerimizi tamamladık. Sonrasında Ticaret ve Sanayi Odalarımız, Ticaret Borsamız ile bir araya geldik. Basına yansımayan bölümlerde ise sanayicilerimizi ve iş adamlarımızı ziyaretlere başladık. Bu ziyaretleri gerçekleştirdikten sonra birlik beraberlik noktasında şehrimizde yeniden bir hava oluştuğunun kanaatindeyiz. İnşallah bunu aynı şekilde devam ettirebilirsek 100.yılımıza 1 kala Konyaspor’umuzu daha değerli bir marka düzeyine taşıyabiliriz. Amacımız bu ve bu noktada herkesin olduğu gibi siz basınında desteğine ihtiyacımız var” şeklinde görüş belirtti.

HER ŞEYİ DOĞRU YAPACAK DEĞİLİZ

“Başından beri söylediğimiz gibi iyi niyetli olalım ve Konyaspor’umuza nasıl katkı sağlayabiliriz onu tartışalım” diyerek sözlerine devam eden Kulüp Başkanımız Fatih Özgökçen, “Mutlaka ki her şeyi doğru yapacak değiliz. Yanlışlarımız da olacaktır. Basın olarak sizler bizleri uyaracak ve yapıcı eleştirilerde bulunacaksınız. Bizler de bunları değerlendireceğiz. Sonucunda da bir yönetim kurulu var ve nihai kararı da o yönetim verecektir. Bunun tüm sorumluluğu da bizlere aittir. Bu noktada mesleğimiz olan hukukun dilinden konuşacak olursak yapıcı eleştiriler istiyoruz. Görev dağılımını yaptıktan sonra yönetimde yer alan ve kendi alanlarında önemli işlerde bulunan arkadaşlarımız inanır mısınız kendi iş yerlerine gitmediler ve 20 günlük süreçte Konyaspor’umuz için ne yapabiliriz bunun çalışmasını yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar. Futbol komitesindeki arkadaşlarımız transfer çalışmalarına devam ediyorlar. Reklam ve Sponsorluklar ile ilgili arkadaşlarımız Konyaspor’umuza maddi açıdan nasıl kazanç getirebiliriz onun çalışmasını yapıyorlar. İdari ve Mali açıdan da arkadaşlarımızın kulüple alakalı değerlendirmelerini sürdürüyor. Bu doğrultuda verilen tüm görevler en iyi şekilde gerçekleşmesi adına yerine getirilmeye çalışılıyor. Bizde elimizden gelen en iyi şekilde bunlara nezaret ediyor ve çalışıyoruz” diye konuştu.

adsiz-004.jpg

ALT YAPI OLMADAN KULÜP AYAKTA KALMAZ

Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, sanayicilerle Konyaspor’a destek konusunda görüşmelere başladıklarını ifade ederek, “Bu görüşmeler bizim beklentilerimizden daha iyi şekilde devam ediyor. Konya büyük bir şehir. Biz bu şehrin gücünü birleştirirsek bunu sadece futbol ve spor camiası olarak söylemiyorum Konya inanın her yerde başarılı olur. Zaten başarılıyız ama bunu daha da üst düzeylere taşıyabiliriz. Bu noktada çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah basınımızın da vereceği destekle, katkı ve yapıcı eleştiri ile biz hem Konya’yı hem de Konyaspor’u daha iyi yerlere taşırız. Sportif başarı da bu birleşmeye katılırsa daha güzel olur. Bizim en çok önem verdiğimiz konularda bir tanesi de alt yapı. Bu konuda çalışmalarımız var. Çünkü alt yapı olmadan yüksek meblağlarla bu kulüpleri ayakta tutmak zor olur” dedi.

90 MİLYON TL'LİK MALİYET VAR

Başkan Özgökçen, toplantının soru-cevap bölümünde ise transferle ilgili bir soru üzerine “Kulübümüzün 90 milyon TL'lik maliyeti var. Bunlar şu anki futbolcularımızın giderleri. Bizim transfere ayırdığımız para ise 25 milyon TL civarında. Malum kulübümüzün durumu ortada " diye konuştu. Başkanımız Fatih Özgökçen geçmiş yönetimle alakalı olarak “Başkan Hilmi Kulluk ve ekibinin Konyaspor'a hizmetleri çok fazladır. Verdiği desteği biliyorum. Emanet paralarını bile talep etmediler şu an için. Konyaspor'a olan katkılarını kimse inkâr edemez" ifadelerini kullandı.

SPONSORLUK İLE İLGİLİ MESAFE ALINDI

Başkan Özgökçen ayrıca Yayıncı kuruluşun ödemeleriyle ilgili sorunlar yaşandığını, Konyaspor’a sadece futbol branşı olarak bakılmaması gerektiğini, diğer branşlara da muhakkak destek sağlanacağını, yeni tesis çalışmalarının sürdüğünü, altyapının Kayacık Tesislerine taşınacağını, sponsorluklarla ilgili de önemli mesafeler kat edildiğini yeni gelir kaynakları için sanayicilerle görüşmelerin sürdüğünü ve basketbolda takımımızı bir üst lige çıkarmak için tüm ekibin seferber olacağını, 1922 Konyaspor’unda gelecek sezon çok daha fazla genç oyuncuyu bünyesinde bulundurarak yoluna devam edeceğini söyledi.

KONYASPOR'UN BORCU 320 MİLYON CİVARINDA

Kulübün borcunun 310-320 milyon civarında olduğunu ifade eden Başkan Fatih Özgökçen, “Genel kurulda borç 242 milyon olarak açıklanmıştı ama o dönemde faiz hesaplamasının yapılması mümkün olmuyor. Aynı şey biz devrederken de olabilir. İnşallah borçsuz ya da kulübün borcunu azaltarak devrederiz ama dediğim gibi bazı hesaplamalar devir sonrasına kalıyor. Çünkü faizler işliyor” dedi. Yeni sezonda taraftarı maçlarda görmek istediklerini söyleyen Özgökçen, “Kombinelerde ise fiyat çalışmalarımız devam ediyor. Ama çok düşük olmayacak fiyatlar. Sonuçta Konyaspor bu şehrin markasıdır" dedi. İstişare toplantısının sonunda bir soru üzerine Fatih Özgökçen  "Tatlıcak Tesislerindeki arazimizin satışa sunulması bugünlerde gerçekleşecek. İhale yolu ile şeffaf bir şekilde yapılacak. Buradan ne kadar gelir sağlarız bilemiyorum” ifadelerini kullandı.

SPOR SERVİSİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum