Konya'nın markası Helvacızade Grubu'ndan kamuoyu açıklaması

Konya'nın markası Helvacızade Grubu'ndan kamuoyu açıklaması

Konya'nın markası Helvacızade Grubu, kamuoyunu meşgul eden ‘Zade Ayçiçek Yağı’nın www.yagsepetim.com ve PTT'nin e-ticaret sitesindeki fiyat farkı ve PTT'nin açtığı dava konusunda açıklamalarda bulundu

PTT, e-ticaret sitesinde sattığı ayçiçek yağını, kendi sitesinde yüzde 25 daha ucuza satan şirket hakkında dava açacağını duyurmuştu. Konya'da kurulu Helvacızade Grubu gündemi meşgul eden konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Helvacızade Grubu'ndan yapılan açıklamada “Helvacızade Grubu olarak, ‘Zade Ayçiçek Yağı’ markamızın bir e-ticaret platformunda satışına dair yapılan bazı değerlendirmelerle ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi gereği duyulmuştur. Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları arasında yer alan Helvacızade Grubu’nun ürettiği yerli ve milli ürünler arasında yer alan Zade Yağları, şirketimize ait e-ticaret sitesinin (www.yagsepetim.com) yanı sıra çok sayıda e-ticaret platformunda ve market kanallarında satışa sunulmaktadır” dedi.

ETİK İLKELER ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Açıklamada daha sonra şu ifadelere yer verildi: “Ürünlerin tüketici ile elektronik ortamda buluşturulduğu e-ticaret siteleri, herkesin bildiği gibi farklı satış koşullarına ve politikalarına sahiptir. Bu sanal pazarlarda, ürünlerin nihai fiyatları; komisyon bedelleri, kargo maliyetleri ile uygulanan kampanyalar çerçevesinde oluşturulmaktadır. Ürün sahibi şirketler, sözleşmelerle yasal alt yapıya kavuşturulan sınırlar ve taraflar arasında belirlenen dönemlerde mutabık kalınan ek avantajlar/promosyonlar çerçevesinde işlem yapmaktadır. Değerlendirmeye konu olan olayla ilgili ise kendi satış sitemizde uyguladığımız kampanyanın eş zamanlı şekilde, söz konusu e-ticaret sitesine de yazılı teklif olarak sunulduğu fakat cevap alınamadığı bilgisini dikkatlerinize sunarız. Tüketici ve iş ortakları nezdindeki güven ve itibarını, büyük bir emekle, alın teriyle, çok uzun yıllara dayanan güvenilir ticari geçmişiyle oluşturmuş bir markanın herhangi bir inceleme yapılmadan bu tarz değerlendirmelere konu edilmesi son derece üzücüdür ve ticari etik açısından sorunlu bir yaklaşım içermektedir. Kökleri 1888 yılına dayanan Helvacızade Grubu olarak, örnek gösterilen teknolojiye sahip üretim tesislerimiz ve 300 çalışanımız ile 5 kıtada 85’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da ülke ekonomimize katma değer üretmeye, istihdama katkı sağlamaya, yatırımlarımızla, AR-GE çalışmalarımızla sektörde öncü olmaya, halkımız için en iyi ve sağlıklı olanı üretmeye devam edeceğiz. Ülkemizin değerlerine her daim sahip çıkarak, ticari anlayışımızın dayandığı etik ilkeler çerçevesinde, adil, dengeli ve iyi niyete dayanan ticaretimizi tüm iş ortaklarımızla sürdürmeye kararlıyız. Uzun yıllardır güven ve itibarla ilişkimizi yürüttüğümüz iş ortaklarımıza, paydaşlarımıza ve bu süreçte desteğini esirgemeyen ülkemizin güzel insanlarına teşekkürlerimizi sunarız. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

HABER MERKEZİ

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.