Konya’nın ihracat  şampiyonu AYD Otomotiv

Konya’nın ihracat şampiyonu AYD Otomotiv

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 2022 yılında Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı araştırmasına göre AYD, genel listede 121. sırada yer alırken, sektörlere göre ihracat sıralamasında Otomotiv Endüstrisi listesinde 21. Sırada yer aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 30. Genel Kurulu ile 'İhracatın Şampiyonları' ödül töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirildi. İhracatın Şampiyonları ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aldı.

Yenilikçi yatırımları, üretim ve istihdamının yanı sıra gerçekleştirdiği ihracatları ile ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan AYD otomotiv, İhracat ve istihdamda dâhil olmak üzere Konya’nın en büyük, Türkiye’nin de dev sanayi kuruluşları içinde yer alıyor.

YENİ BAŞARILARA İMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

AYD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Harun Aydın “Daha çok çalışıp üretmeye, ihraç edip ülkemizin kalkınmasına destek vermeye, aynı zamanda da kısa ve orta vadede çok büyük yatırımlar yapmaya ve ihracat rakamlarımızı daha da yükselterek yeni başarılara imza atmaya devam edeceğiz. Onlarca fabrikalarımızda sıfır ithalat, Yüzde yüz net ihracat yapıyor cari açığın kapanmasında en büyük rolü oynayarak ülkemize ve devletimize çok büyük katkılar sağlıyoruz. Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır düsturu ile çıktığımız bu yolda işimizi en iyi şekilde yapıyor, vatan için çalışıyor, millet için üretiyoruz. Bu başarılarımızda emek ve katkıları olan çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

SAİT ÇELİK

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.