Konya'nın en büyük ve tanınmış firmalarından biriydi! Konkordato istedi

Konya'nın en büyük ve tanınmış firmalarından biriydi! Konkordato istedi

2024 yılının Haziran ayında Konya Ticaret Mahkemelerine 7 konkordato başvurusu yapıldı. Konya'nın tanınmış iş insanlarından Kamuran Tekin de konkordato istedi. 3 ay süre ile geçici mühlet kararı ve ihtiyati tedbir kararı verildi

2024 yılı, firmalar için çok zorlu bir yıl oluyor. Sektöründe önemli çalışmalara imza atan firmaların ekonomik olarak zorda olduğu, küçülmeye gittiği, üretim kapasitesini düşürdüğü yönünde bilgiler geliyor. Bunlara ek olarak iflas eden veya konkordato çeken firmaların da olduğu duyuluyor. Bu yılın sadece haziran ayında Konya Ticaret Mahkemelerine 7 konkordato başvurusu yapıldı. Son günlerde bu haberlerin artması, üreticileri endişelendiriyor.

adsiz.pngKONYA'DA BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTI

Konya'nın tanınmış iş insanlarından biri olan, inşaat sektöründe önemli çalışmalara imza atan Kamuran Tekin, konkordato başvurusu yaptı. Tekin'e geçici mühlet kararı verildi. Tekin'in Konya'da son dönemlerde en önemli projelerinden biri İller Bankası A.Ş. Konya Bölge Müdürlüğü Hizmet Binasıydı. Tekin, ilçelerde toplu konut projelerinde de iş yaptı. Kamuran Tekin, birçok projeye imza attı, devam eden de birçok projesi bulunuyor. Sadece inşaat sektöründe faaliyet göstermeyen Kamuran Tekin, sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyordu. Tekin, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’ kampanyasına destek de olmuştu. Kamuran Tekin, hayata geçirdiği, geçireceği bütün projelerde depreme dayanıklılığı esas alıyordu.

nsaat-kalip-1.jpg

KONYA 3. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ’NİN KARARI ŞU ŞEKİLDE

ESAS NO: 2024/489. Davacı 39***54 T.C. kimlik numaralı Kamuran TEKİN tarafından açılan mahkememizde görülmekte olan Konkordato davası nedeniyle; Mahkememizce 27.06.2024 tarihli ara karar ile davacı 39***54 T.C. kimlik numaralı Kamuran TEKİN hakkında 27.06.2024 tarih saat 15:15’den itibaren geçerli olmak üzere 3 ay süre ile geçici mühlet kararı ve ihtiyati tedbir kararı verilerek, geçici konkordato komiseri olarak SMMM İbrahim EKE atanmıştır. İİK’nun 288. maddesi gereğince geçici mühlet kararına karşı alacaklıların, ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçe ile itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleri ile birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri ilan olunur.

HABER MERKEZİ

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum