Konyalı tahrik edici eylem ve söylemlere kapılmamalı

Konyalı tahrik edici eylem ve söylemlere kapılmamalı

Konya Barosu Başkanı Fevzi Kayacan, seçim öncesinde ortamın gerilmeye çalışıldığını, Konyalıların tahrik edici eylem ve söylemlere kapılmaması gerektiğini belirtti

Konya Barosu Başkanı Fevzi Kayacan, seçim öncesinde ortamın gerilmeye çalışıldığını, Konyalıların tahrik edici eylem ve söylemlere kapılmaması gerektiğini belirtti.
Kayacan, yaptığı yazılı açıklamada, 12 Haziran genel seçimleri öncesinde ülkede huzur ve güvenliği bozucu olayların yaşandığını bildirdi.
Siyasi partilerin demokratik hayatın vazgeçilmez unsuru olduğunu anımsatan Kayacan, şunları kaydetti:
''Halkın iradesi ülke sorunlarının çözümüne yönelik projeler sunularak etkilenmelidir. Bunun dışında terör, şiddet, değişik hile ve desiselerle irade oluşturulmak, seçimlerin etkilenmeye çalışılması her zaman için tehlikeli bir olgudur. Genel seçimlerin huzur, sükun ve şenlik içinde yapılabilmesi için sorumlu tüm kişi ve kuruluşlara ödevler düşmektedir.''
Konya'da son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle kamuoyunun gerildiğine dikkat çeken Kayacan, Konyalıların tahrik edici eylem ve söylemlere kapılmaması gerektiğini dile getirerek, vatandaşlardan bu tahriklerin, çirkin bir oyunun parçası olduğunu bilmelerini istedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.