Konya'da taksi ücretlerine zam

Konya'da taksi ücretlerine zam

Konya Şoför Nakliyeciler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Şen, taksi ücretlerine yeni düzenleme yapıldığını açıkladı. Şen, açılış ücretinin 6 TL’ye yükseltildiğini söyledi

Konya Şoför Nakliyeciler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Şen, 9 Ocak tarihinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul toplantısına tarihi bir katılımın sağlandığını söyledi.
2018 yılında yapılan Genel Kurul’da Başkanlık görevine seçildiğini hatırlatan Başkan Şen, “Bu 4 yıl zarfı içerisinde üyelerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak, sorunlarının çözümü noktasında birçok başarılı çalışmaya imza attık” dedi.
Bu süre zarfı içerisinde zorlu bir dönem geçirdiklerini ifade eden Başkan Şen, “Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecini yaşadık. Birçok sektörün kapanmasına neden olan bu süreçte biz nakliyeci ve taksici esnafı çalıştık. Pandemi döneminde sektörümüzün önemi bir kez daha ortaya çıktı. Gıda başta olmak üzere hayati önem arz eden tüm ürünlerin ulaşılmasında nakliye sektörü adeta seferberlik ilan ederek çalışmalarına devam etti. ABD başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesi tedarikte nakliye de büyük sıkıntılar yaşadı. Biz ülke ve Konya olarak bu sıkıntıyı halkımıza yaşatmadık” dedi.

“Nakliyeci esnafımızın yanı sıra yine sürekli sahada olan taksici esnafımız da 7/24 hizmetlerine devam etti” diyen Şen, “Kimi vatandaşlarımız toplu ulaşımın çalışmamasından kimi vatandaşlarımız daha güvenli gördüğü için taksiyi tercih etti. Konya özelinde altını çizerek ifade etmek isterim ki, hiçbir vatandaşımız mağdur edilmedi. Hijyenik ve konforlu ulaşım hizmetini 7/24 aldılar. Araçlarımızın hijyen bakımları, şoför arkadaşlarımızın hassasiyetleri vatandaşımızın güveni sektörün daha da güçlenmesine vesile oldu” diye konuştu.
Bu başarıları geçtiğimiz 4 yıl içerisinde sürekli bizlerin yanında olan esnaf üyelerimizin sayesinde yakaladık diye konuşan Başkan Şen, “9 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul toplantımız tarihi bir katılım ile gerçekleşti. Bu durum, biz yöneticilere olan güvenin bir göstergesi oldu. Üzerimizdeki yük daha arttı. Bundan böyle yaptıklarımızla değil, yapacaklarımızla gündeme geleceğiz. Üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bizlere oy vermiş vermemiş tüm üyelerimiz bu büyük ailenin bir parçasıdır. Buradan şunu açık yüreklilikle ifade ediyorum. Sayısız projelerimiz var. Bunları hayata geçirip Türkiye’de ilkleri gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz. Tüm üyelerimize odamızın kapısı açık. İstedikleri zaman gece gündüz bizlere ulaşabilirler” dedi.
Şen, “Seçim sürecinde yanımızda olan ve bizlerle birlikte gecesini gündüzüne katan esnaf kardeşlerimize, dostlarımıza, sürekli desteğini hissettiğimiz basın kuruluşlarına teşekkür ederim” dedi.
Başkan Şen son olarak, artan maliyetler karşısında sıkıntı yaşayan taksici esnafının talebi doğrultusunda yeni bir fiyat düzenlemesine gittiklerini söyledi. Şen, taksi açılış ücretlerinin 4,5 TL’den, 6 TL’ye çıkartıldığını belirterek, “Kilometre ücreti 7 TL, saat ücreti bekleme 36 TL, kısa mesafe ücreti 20 TL’ye yükseltilmiştir” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum