Konya'da 8 cinayet aydınlatıldı

Konya'da 8 cinayet aydınlatıldı

Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışmalar ve uyguladıkları farklı yöntemler sayesinde kent merkezinde fail meçhul cinayet bırakmadıkları gibi, iki yıldır kayıp başvurularından yola çı

Hepsi alanında uzmanlaşmış, zor görevlerinde başarılarıyla motivasyon olan birer cinayet dedektifi... Ekibin başında Emniyet Amiri Talat Arslan ve Komiser yardımcısı Ali Akan var. Onlar kentte faili meçhul cinayet bırakmadıkları gibi, öldükleri bile belirli olmayan kayıp kişilerin katillerine ulaşıyor.
 
Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, iki yıl önce Asayiş Şube Müdürü Zafer Tuncay Bozkurt’tan kayıp başvurularıyla ilgili çalışma yapmalarını istedi. Alınan talimat doğrultusunda Cinayet Büro Amirliği ekipleri kentte haklarında kayıp müracaatı yapılan kişilerin izini sürmeye başladı. Emniyet Amiri Talat Arslan ve komiser yardımcısı Ali Akan’ın yön verdiği ekipler, adeta iğneyle kuyu kazar gibi gece gündüz çalışarak hedeflerine ulaşıyor. Dedektifler, yaptıkları bu çalışmalarda sunulan bütün fikirleri önemsiyor ve tek tek dosyalarına delil hazırlıyor. Günler boyunca yapılan takipler de sonuç veriyor. Kent merkezinde faili meçhul cinayet bırakmayan dedektifler, kayıp başvurularından yola çıkarak 8 cinayeti gün yüzüne çıkardı.

Hassas çalışmalar yaparak en ufak bir ayrıntıyı bile değerlendiren ekipler, cinayetle ilgili adalete intikal etmeyen tek bir şüphelinin kalmaması için büyük çaba sarf ediyor. Şimdiye kadar kayıp kişiler üzerinde yapılan araştırmalarda, kaybolan kişinin genelde kendilerini çok iyi tanıyan kişiler ya da yakınları tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Tıpkı 24 yaşındaki Hacer K.’nın 2009 yılında dünyaya getirdiği bebeğini kontrol için verilen tarihte doğum yaptığı hastaneye götürmemesinin ardından başlayan çalışmanın sonu gibi… Yapılan araştırmada 24 yaşındaki kadın, doğduğu gün çocuğunu boğduğu iddiasıyla gözaltına alınmıştı.
 
Olaylar bununla da sınırlı değil… Bir başka olayda ise doğum yapan Arzu D’nin iddialara göre, dünyaya getirdiği kız bebeğini doğduğu gün elleriyle boğup, Aslım çöplüğüne gömdüğü de gün yüzüne çıkarılmıştı.
 
Ahmet K.’nın kaybolmasından sonra yapılan çalışmalarda ise 3 çocuk babasının öldürdükten sonra cesedini toprağa gömdüğü iddiasıyla eski kız arkadaşı Gürser K. ile bir hafta önce evlendiği Başar K. dedektiflerin hedefi olmuştu.

Sevim Y., tır şoförü eşi Kadir Y.’nin iki gündür eve gelmediğini belirterek polise kayıp başvurusunda bulunmuş, ancak Kadir Y.’yi öldürdükten sonra Kazım Y. ve Ahmet B. ile Ereğli kara yolundaki atık su kanalına attığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı.
 
Ayşe Demir’in birlikte yaşadığı üç çocuğunun babası Yaşar K. tarafından öldürüldükten sonra parçalara ayrılarak gömüldüğü de 'kayıp bir kadından' yola çıkılarak aydınlatılan cinayet oldu.

Seydişehir ilçesinde iki yıl önce kayıp başvurusunda bulunulan 23 yaşındaki Ebru Erdoğan’ın ise erkek arkadaşı Abdullah O. tarafından suda boğarak öldürdükten sonra gömüldüğü ileri sürüldü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.