Konya'da 10 yıl önce kurulan firma yurt dışına açılıyor

Konya'da 10 yıl önce kurulan firma yurt dışına açılıyor

Yarının teknolojisini bu günden kurmak için, güneş enerji elektrik üretimi alanında profesyonel hizmet veren Haznedar Enerji, doğru yatırımları ve yenilikçi bakış açısı ile Türkiye’nin ve Konya’nın önde gelen firmaları arasında yerini aldı

10 yıl önce enerji sektörüne giren ve Konya’nın önde gelen firmaları arasında yer alan Haznedar Enerji, geliştirdiği yeni projeleri ve yenilikçi bakış açısı ile sürdürülebilirliği iş yapış biçimi olarak benimseyen bir anlayışla faaliyetlerini sürdürüyor. Haznedar Enerji Genel Müdürü Ferkan Mendi sektörde yaşanan yeni gelişmeleri ve firma yatırmalarını anlattı.

3-2.jpeg

EKONOMİK VE VERİMLİ TESİSLERLE ÜRETİCİLERİMİZE DESTEK

Enerji yatırımlarından dolayı panel üretiminin ihtiyaçtan doğduğuna dikkat çeken Haznedar Enerji Genel Müdürü Ferkan Mendi, “Aslında dünyada pandemi dönemi pek çok dinamiğin değişmesine neden oldu. Sahip olduğumuz yaşam tarzımızın ne kadar kolay değişebileceğini öğrendik. Ayrıca bu dönem yeni bir çağın başlangıcı olduğunu gördük. Bu dönemin beraberinde getirdiği dijitalleşmenin sonucu olarak enerji bağımlılığı giderek artan bir öneme sahip olmaya başladı. Ayrıca artık dünya eskisi kadar büyük değil. Bugün yanı başımızda yaşanan bir savaş bütün dengeleri alt üst ederken enerji krizini de beraberinde getirdi. Isınmadan ulaşıma, posta hizmetlerinde üretime kadar bugün her şey enerjiye özelliklede elektrik enerjisine ne kadar bağımlı olduğunu bize hatırlattı. Son dönemdeki genel olarak elektrik enerji maliyetlerindeki artışlar sonucu insanlar düşük maliyetli enerji arayışına başlaması bütün dünyada kendini yenileyen enerji kaynaklarına olan ilginin artmaya başlamasına neden olmuştu. Bu değişim ile beraber maliyeti düşük solar enerji sistemleri yenilebilir enerji sistemleri içerisinde popülaritesini arttırarak hızlanmaya devam etmesine neden oldu. Bugün kapısını çaldığınız her işletme artık bu enerji sistemleri ile ilgili bir ön bilgisi var ya araştırma içerisinde ya da kurdurmuş durumda. Konya merkezli olan firmamız İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu bölgesinde uyguladığı projeler ile batıdan doğuya, kuzeyden güneye sunduğu ekonomik ve verimli tesis ve satış sonrası hizmetler ile atıl kapasiteye sebep olmadan yatırımcılarına ve ülkemize kazandırmaya devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

3-1-1-1024x683.jpg

GLOBAL BİR FİRMA OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ

Enerji sektöründe global bir çok firma ile çalıştıklarını, firma olarak yurt dışında da yatırmalarını artırdıklarını ve hedeflerinin istikrarlı bir büyüme olduğu belirten Ferkan Mendi, “Son zamanlarda sektörümüz yurt dışından talepler gelmeye başlamış, Polonya, Romanya gibi ülkelerden de tesis kurulumları için ülkemizden firmalar ile görüşmeler yapmaktadır. Sektörde biz gibi başarılı işlere imza atan firmalarımız artık yurt dışından da taleplere cevap vermeye başlamışlardır. Firmamız her gün gelişen kurum teknik hafızası ile her gün genişleyen bilgi havuzu ve ekibi, çözüm ortakları ve yeni yatırımcıları ile gelişip, değişip günün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gerekli çalışmaları her zamankinden daha hızlı bir biçimde uygulamaya alarak ilerlemektedir. Kalite ile rekabetçi olma prensibini asla terk etmeye firmamız Türkiye’mizin önemli firmalarının da enerjide çözüm ortağı olarak çalışmaktadır. Yeni yürürlüğe giren yasanın aslında ne kadar doğru bir karar olduğu artık gün yüzüne çıkmış, daha çok makine al daha çok ürün üret, daha çok elektrik harca bu elektriği mahsup et üzerine tükettiğin kadarını sat sana ek gelir olsun bu ek gelir ile daha yüksek katma değerli ürünler üret mantığı artık yatırımcılarımız tarafından daha iyi anlaşılmış bulunmaktadır. Yılbaşından sonra yürürlüğe giren site ve apartmanlarda ortak giderler için çatılarında güneş enerjisi sistemleri için yer ayrılma zorunluluğu yasası ile çok yakında sitelerinde çatılarında bu tip enerji üretim sistemlerini görmeye başlayacağız. Küresel ısınmanın nedeni olan ve çevre kirliliği bunun en önemli sonucu sera etkisi gibi küresel boyutta meydana gelen felaketlerin bir an önce önlenebilmesi için bu tip enerji kaynaklarının daha da yaygınlaşması gerektiği bugün bütün otoriteler tarafından söylenmektedir. Bizde firma olarak bu doğrultudaki çalışmalarımızı hızlandırmış, ekibimize yeni katılan arkadaşlar ile yatırımcılarımızı bilinçli, güncel teknolojik gelişmelere uyan yüksek kaliteli ürünler ile dizayn ettiğimiz sistemler ile kazandırmaya devam etmekteyiz” diye konuştu.

3-3-1-1024x683.jpg

KALİTE STANDARTLARINDAN ÖDÜN VERMİYORUZ

Mümkün olan en üst standardı sağlamak için çaba gösterdiklerini, kalite oranında yüzde 100’ü yakalamaya çalıştıklarını kaydeden Haznedar Enerji Genel Müdürü Ferkan Mendi sözlerini şöyle tamamladı: “Ön görümüz insanların ilk başta ön yargı ile yaklaştığı birçok teknolojik gelişme gibide yenilebilir enerji kaynaklarının önemi anlaşılmaya başlamış. Devletimizin verdiği teşvikler ile de aslında ne kadar stratejik bir öneme sahip olduğu biraz daha net anlaşılır hale gelmiştir. Ülkemiz su açısında fakir sayılır. Ama güneş açısından, rüzgar açısında ve dalga enerjisi açısında Dünya’da özel bir yere sahiptir. Bu nitelikli özelliklerin yurdumuz insanına doğru anlatıldığı zaman, doğru ürünler ile uygun maliyetli olarak sunumu yapıldığı zaman, gerekli bilgi ve teknik donanım ile bunu doğru birleştirdiğiniz zaman yatırımcılarımızın hızlı bir biçimde karar alıp uygulamaya geçmek için gerekli aksiyonları kendileri aldıklarını yaptığımız projelerde defalarca kez görmüşüzdür. Haznedar Grup olarak biz ülkemizin şartlarını iyi tanıyıp her yatırımcımızın aynı değerde olduğu büyük yada küçük proje olmadığını, geleceğimiz adına çakılan tek bir çivinin bile ne kadar değerli olduğunun bilinciyle, daha iyiye nasıl ulaşırız soru ile her geçen gün üstüne yeni bilgiler ekleyerek ilerlemekteyiz. Öğrendiğimiz her doğru bilgiyi yatırımcılarımız ve ülkemizin nasıl kazanacağı soru ile harmanlayıp her kuruduğumuz tesiste bir adım öne geçerek ilerlemekteyiz. Bu bakış açısı ile değerli yatırımcılarımız ve ülkemizin hizmetindeyiz.”

SAİT ÇELİK

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.