Konya TOKİ kura çekimi ne zaman?

Konya TOKİ kura çekimi ne zaman?

Konya TOKİ çekilişi tarihi ile Konya TOKİ başvurusu kabul edilenler yoğun bir şekilde araştırılıyor. Konya'da TOKİ kura çekilişleri haberimizde.

TOKİ tarafından Türkiye genelinde yapılacak 100 bin konut için başvurusu kabul edilenlerin isim listesi açıklandı. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, BAŞVURU BİLGİLENDİRME kısmının altında yer alan Konya ilini seçerek, başvurduğunuz projeye göre kabul ve ret listesine ulaşabilirsiniz.

TOKİ 100 BİN KONUT İSİM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KONYA TOKİ KURA ÇEKİMİ

Noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecek TOKİ Konya Şelçuklu ilçesi Ardıçlı 2. Etap 5 Mart’ta, Meram TOKİ çekilişi 23 Mart’ta, TOKİ Konya Halkapınar 21 Mayıs’ta, Konya TOKİ Tuzlukçu projesi 22 Mayıs’ta, Konya Altınekin 2. Etap projesi ile Cihanbeyli projesi 29 Haziran’da, Ereğli TOKİ projesi, Beyşehir Huğlu, Küçükavşar ile Üzümlü ilçesi TOKİ projeleri 30 Haziran’da çekilecek.

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10'u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

3) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

Sosyal konutların fiyatı 160 ile 210 bin lira arasında değişiyor. Hak sahipleri noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek.

TOKİ KURA SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

2020 TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvuru sonuçları belli olduktan sonra, çekiliş sonuçları e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.

TOKİ EV FİYATLARI

TOKİ'nin inşa edeceği 2+1 sosyal konutlar 140 ila 180 bin lira fiyat aralığında, 3+1 konutlar ise 160 ila 210 bin lira fiyat aralığında satışa sunulacak.

TOKİ TAKSİT ÖDEME

Ziraat Şubelerinden yapılacak başvuruda 2+1 daire için 500 lira 3+1 daire için 100 lira başvuru bedeli yatırılacak.

TOKİ konutları da gelirli vatandaşlar yüzde 10 peşinat, 240 ay vade ve 0.46 faiz oranlarıyla ev sahibi olabilecek.

2+1 konutların fiyatları 140 bin ilâ 180 bin lira arasında, 3+1 konutların fiyatları ise 160 bin ilâ 210 bin lira arasında olacak. 

75 metrekare ve 140 bin fiyatlı 2+1 daire için yüzde 10 yani 14 bin TL peşinat alınırken, 0.49 faiz oranı ve 240 ay vadeyle aylık 894 lira taksitle ev sahibi olacak. 

Konutların, adet, brüt m², net m² ve fiyat bilgileri ihale sonrası kesinlik kazanacaktır.

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

TOKİ EVLERİ KİRAYA VERİLİR Mİ?

TOKİ'nin şartnamesine göre alt gelir grubu projelerinde sözleşme imzalanan konutlarda borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranmakta olup, alıcının kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilmektedir. Standart konut projelerinde ise konut sahipleri konutlarını kiraya verebilmektedir. İstisnai durumları olan 3+1 konutlarda ise kiraya verilebilmesi hususu TOKİ’nin inisiyatifindedir.

TOKİ BAŞVURU PARALARINI NE ZAMAN İADE EDECEK?

TOKİ başvuru paralarını, projeye yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade eder.

TOKİ kura tarihleri içerisinde ismi çıkmayan kişiler de TOKİ başvuru paralarını iade alma hakkı kazanıyor. 

KONYA TOKİ KURA ÇEKİLMEYECEK PROJELER

Konya Emirgazi TOKİ projesinde başvuru sayısı az olduğundan hak sahibi belirleme kurası çekilmeyecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum