Konya temmuz ayında Selçuklu'yu konuştu

Konya temmuz ayında Selçuklu'yu konuştu

Konya’nın gazete ve dergilerde öne çıkan kurum, kişi ve olaylarını mercek altına alan Medya Takip Merkezi (MTM), Temmuz ayını kapsayan araştırmasını açıkladı.

Konya’nın gazete ve dergilerde öne çıkan kurum, kişi ve olaylarını mercek altına alan Medya Takip Merkezi (MTM), Temmuz ayını kapsayan araştırmasını açıkladı. Buna göre, Hollanda’ya yapılan lale ihracatı ve Ramazan boyunca gerçekleştirilen İftar buluşmaları medyada öne çıkan konular olurken, ayın en çok konuşulan belediyesi Selçuklu, gündemde en fazla yer bulan markası ise Konya Şeker oldu. Konya’da faaliyet gösteren firma, Hollanda’ya ilk kez lale ihraç ediyor. Konya’da faaliyet gösteren bir lale soğanı üreticisinin, Hollanda’ya ilk lale soğanı ihracatını gerçekleştirmesi, Temmuz ayında Konya basınının öne çıkan haberlerinden oldu. Yapılan ihracattan olumlu bir sonuç alınırsa, önümüzdeki yılarda başta Çin ve Fransa olmak üzere birçok ülkeye lale soğanı ihracatının gerçekleşebileceği öngörülüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, ramazan boyunca halkla İftarlarda buluştu. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca düzenlendiği “Mahalle İftarları” basında Konya ile ilgili konuşulan konular arasındaydı.

EN FAZLA DAVUTOĞLU GÜNDEME GELDİ

Medya Takip Merkezi’nin aynı araştırmasına göre, gazete ve dergilerde adından en fazla söz edilen Konyalı isim, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu oldu. Suriye sınırındaki olaylarla ilgili açıklamalar yapan Davutoğlu, Mısır Cumhurbaşkanı Mursi’nin askeri darbe ile görevinden alınmasına da tepki gösterdi. Davutoğlu, toplamda 2 bin 352 haber ve yazıya konu edildi.

SELÇUKLU BELEDİYESİ İLK SIRADA

MTM’nin medya raporuna göre, Haziran ayında listenin ilk sırasında yer alan Selçuklu Belediyesi Temmuz ayında da basında en fazla söz edilen belediye oldu. 'Mardin Okuyor' kampanyasına 30 bin kitap göndererek destek veren Selçuklu Belediyesi, ay boyunca 408 haber ve yazıda yer aldı. Ayın en çok konuluşan isimleri ise Ahmet Davutoğlu, Tahir Akyürek, Ahmet Sorgun, Mehmet Hançerli, Aydın Nezih Doğan, Selçuk Öztürk, Atilla Kart, Faruk Bal ve Uğur İbrahim Altay oldu. Ayın en çok konuşulan belediyeleri ise, Selçuklu Belediyesi Akşehir Belediyesi, Karatay Belediyesi, Meram Belediyesi, Seydişehir Belediyesi, Ereğli Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi şeklinde sıralandı.

HAKAN ARMUTCU

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.