Konya Romanya pazarına açılıyor

Konya Romanya pazarına açılıyor

Temmuz ayında ihracatta tarihi rekor kıran Konyalı ihracatçılar Ağustos ayında ihracattaki başarıyı sürdürmek için alternatif pazar arayışlarına devam ediyor

Konyalı ihracatçı firmaların uluslararası tanıtım ve pazarlama portalı listofcomany.com’a kayıtlı firmalar ikincisi düzenlenen Online B2B’de Romanyalı firmalarla bir araya gelecek. Konya Ticaret Odası’nın organizasyonu ile gerçekleştirilecek Konya - Romanya Online İkili İş Görüşmeleri (B2B) Programı 18-19 Ağustos 2020 tarihleri arasında “Otomotiv Yedek Parça” sektöründe gerçekleştirilecek. Dünyanın farklı bölge ve ülkelerinde kullanımı giderek artan listofcompany.com arama portalı Konyalı firmalara iş bağlantısı sunmaya devam ediyor. Konya’dan 8 bin firmanın, 50 farklı sektörde ürettiği 10 binin üzerinde ürünü dünyanın dört bir köşesindeki firmaların online erişimini sağlayan listofcompany.com’un yürütücülüğünde gerçekleştirilen Online B2B programlarının 2.si Konya ve Romanya firmaları ile gerçekleştirilecek. “Otomotiv Yedek Parça Online İkili İş Görüşmeleri” sektöründen firmaların katılacağı program 18 - 19 Ağustos 2020 tarihlerinde yapılacak.

Temmuz ayında yapılan Konya – Kolombiya Online İkili İş Görüşmeleri (B2B) Programı’nın başarı ile sonuçlanmasının ardından Online B2B’lerin giderek ticari işbirliklerin kurulmasında etkili bir yöntem olduğu gözler önüne serildi. Konya’nın Temmuz ayı ihracatının 194 milyon dolar ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesinde gerçekleşmesi dijital ticaretin önemini ortaya koydu. Salgın sürecinde faaliyetlerini yoğunlaştıran listofcompany.com’un Konyalı firmaların tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde desteğini artırması ihracatın bu süreçte artışına katkı sağladı. Bu kapsamda, yıl içerisinde Orta Asya, Avrupa, Orta ve Güney Amerika, Kuzey Afrika gibi bölgelerden ülkelerle Online B2B organizasyonlara ağırlık verilmesinin Konyalı firmalara katkı sağlayacağı düşünülüyor. Romanya ile devam edecek olan sanal ticaret heyeti organizasyonlarını yürüten listofcompany.com’a kayıtlı firmaların tamamının dijital imkanlarla ticaretlerini artırmaları hedefleniyor. Konya Ticaret Odası’nın organizasyonu ile 18-19 Ağustos 2020 tarihleri arasında “Otomotiv Yedek Parça” sektöründe gerçekleştirilecek Konya - Romanya Online İkili İş Görüşmeleri (B2B) Programı’na katılmak isteyen firmaların www.kto.org.tr adresini ziyaret ederek online kayıt yaptırabilecekleri belirtildi.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.