Konya milletvekilinden CHP’nin vizyon belgesine eleştiri

Konya milletvekilinden CHP’nin vizyon belgesine eleştiri

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Ticaret Bakanlığı bütçesi üzerine TBMM’de konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Ticaret Bakanlığı bütçesi üzerine TBMM’de konuştu. Türkiye’nin ticari alanda yürüttüğü faaliyetlerden söz eden Özboyacı, muhalefeti de eleştirdi. Özboyacı, “Yıllardır bozuk plak gibi bu kürsüden veda bütçeniz, son bütçe hazırlayışınız diyerek hem kendinizi kandırdınız hem de milletin iradesiyle 21 yıldır iktidar olan partimizi bu sözlerle yıldıracağınızı sandınız.  Rabbimize hamdolsun, biz Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl bütçesini oluşturmak üzere yine dimdik buradayız ve İnşallah, 2023 yılının sonunda da bütçe hazırlamak için yine burada olacağız” dedi. 

Özboyacı, Genel Kurul konuşmasında, Türkiye’ye karşı yapılmak istenen ekonomik operasyonlara rağmen; yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı kendi ekonomik formülünü hayata geçirmekte ve on yıllardır aşılamayan kronik problemleri kalıcı şekilde gidermek için kararlılıkla bu yolda yürüyeceklerine dikkat çekti.

Selman Özboyacı; “Geçtiğimiz günlerde CHP, İstanbul’da düzenlediği bir programda, adeta ABD’nin Türkiye vizyonu belgesini açıkladı. Güya Şampiyonlar Ligi ekibiymiş, Ronaldoymuş Messiymiş. Ronaldo ve Messi Türkiye ekonomisinden ne kadar haberdarsa bu ekip de ancak o kadar haberdar. Ekonomi kadrosunda da yabancı sınırı olsa, sahaya çıkaracak adamınız yok, bunu da görmüş olduk. Elinizde kala kala bir tek 2001 krizinin IMF Türkiye müsteşarı kalıyor” dedi.

E-TİCARET KANUNU HATIRLATMASI

TBMM kürsüsünde CHP vekillerini işaret eden Özboyacı; ‘‘Chicago Üniversitesinden de olsa, yerli kontenjanına dahil edebileceğimiz Ufuk Akçiğit, yapmış olduğu sunumun içinde, e-ticaret konusu ile ilgili ülkemizin acilen regülasyonlar geliştirmesi gerektiğini söylüyor. Siz de bunu kafanızı sallayarak dinliyorsunuz. Yahu daha 4-5 ay önce bu meclisten e-ticaret kanununu sizin de desteğinizle çıkarmadık mı? Rekabetle ilgili tam da sunumda bahsedilen konuları çözüme kavuşturmadık mı? Grup Başkanvekiliniz e-ticaret kanunu, namuslu, yerli, kaliteli, emperyalizme ve tekellere savaş açan milli bir kanun. Helal olsun Ticaret Bakanına” demedi mi? Ya sayın milletvekilleri, sunuma para verdiniz diye her söylenene kafa sallamanıza gerek var mı? Desenize bu yapıldı zaten” ifadelerini kullandı. 

HABER MERKEZİ 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum