Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi'nin rektörü değişti

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi'nin rektörü değişti

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi (KGTÜ) Rektörü Prof. Dr. Behiç Coşkun’un görevinden ayrılması nedeniyle, boşalan Rektörlük görevine vekaleten Prof. Dr. Metin Yaman atandı

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Behiç Coşkun’un görevinden ayrılması nedeniyle, asaleten atama yapılıncaya kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının olumlu görüşleri doğrultusunda Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından Rektör Vekili olarak atanan Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Yaman görevine başladı.

fe1750c1-001.jpg

Prof. Dr. Metin YAMAN KİMDİR?

1959 yılında Kars’ın Selim ilçesinde doğdu. Lisans eğitimini 1980 yılında Ankara19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisinde tamamladı. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm Bölümünde, Doktorasını Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında tamamladı. Meslek hayatına 1983 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak başlamış, 1996 yılında Pamukkale Üniversitesine Yardımcı Doçent olarak atanmıştır. 2010 yılında Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Doçent, 2016 yılında Profesör ünvanını almıştır. Muhtelif tarihlerde Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı ve Dekanlık yapmıştır. 9 Eylül Üniversitesi Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakülte Dekanlığı görevinde iken 16 / 07 / 2021 tarihinde emekli olmuştur. Ulusal ve Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan çok sayıda makale ve tebliğinin yanı sıra yedi kitabı bulunmaktadır. 02 / 11 / 2022 tarihi itibariyle Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde Rektör V. olarak göreve başlamıştır.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum