Konya, Gaziantep'ten Ortadoğu'ya açıldı

Konya, Gaziantep'ten Ortadoğu'ya açıldı

Konya, Gaziantep'ten Ortadoğu'ya açıldı

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) öncülüğünde Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Karaman Belediyesi, Karaman Sanayi ve Ticaret Odası ve MÜSİAD Konya Şubesi, Gaziantep Expo Gateway to Middle East 2011'de Konya ve Karaman illerini tanıttı. Irak Fuarı olarak da bilinen ve son yıllarda Gaziantep'te düzenlenen Uluslararası Komşu Ülkeler Expo Gateway to Middle East 2011 Fuarı'na stantlı katılım gerçekleştirildi.
''Konya-Karaman Tanıtım Masası'' başlığı altında kurulan stantta Mevlana Kalkınma Ajansı uzmanlarından Çağatay Ceran, Arif Köseoğlu, Ali Küt ve İsmail Ünver'in yanı sıra Büyükşehir, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Karaman Sanayi ve Ticaret Odası ve MÜSİAD Konya Şubesi'nde de birer temsilci yer aldı.
7 kurumun bir arada yer aldığı stantta, ziyaretçilere üzerinde tüm kurumların logosunun yer aldığı bir çanta içerisinde Konya ve Karaman illerini tanıtıcı materyal takdim edildi.
02-05 Haziran 2011 tarihleri arasında düzenlenen fuara birçok ülkeden katılımcı ve ziyaretçinin yer aldığı ve bu yönüyle ''Komşu Ülkeler Fuarı'' olarak da adlandırılan Expo 2011'in açılışını Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan gerçekleştirdi.
MEVKA'DAN İPEKYOLU KALKINMA AJANSI'NA ZİYARET-
Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman ile Kalkınma Kurulu Başkanı ve MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Aslan Korkmaz standı ziyaret ederek fuar hakkında bilgi aldı.
Gerek standa yapılan gerekse de diğer stantlara gerçekleştirilen ziyaretlerde Konya ve Karaman illeri, ticaret, sanayi, tarım ve genel olarak üretim ve turizm potansiyeli hakkında bilgi verildi.
Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, Ortadoğu'nun ciddi bir pazar olduğunu, fuar vesilesiyle bu pazardan Konya ve Karaman illeri için daha fazla pay alabilmeyi amaçladıklarını söyledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.