Konya bayrama hazır!

Konya bayrama hazır!

Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kurban alışverişlerini rahatça yapmaları ve bayramı huzurlu bir şekilde geçirmeleri için Kurban Bayramı öncesi gerekli tüm tedbirleri aldı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi gerekli hazırlıklarını tamamladı. Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, kurban satış ve kesim yerlerinde veteriner hekimler ve Zabıta ekiplerince sağlık ve belge kontrolleri yapıyor. Kurbanlık hayvanların seçiminden kesimine kadar yapılması gerekenleri içerenlerle ilgili eğitim çalışmaları ve duyurular yapan Büyükşehir Belediyesi, belirlenen satış ve kesim yerlerinde oluşacak her türlü atıkların bayram süresince toplanması konusunda da gerekli önlemleri aldı. Vatandaşlar, Kurban Bayramı süresince kurbanlık hayvanları ile ilgili yaşadıkları herhangi bir problem karşısında Alo 181 hattından yardım isteyebilecek.

ÜCRETSİZ KURBANLIK HAYVAN MUAYENESİ

Konya Büyükşehir Belediyesi Karatay Tatlıcak Mahallesi Asfalt Şantiyesi arkasındaki kurbanlık satış yeri ile Meram Karahüyük hayvan satış yerinde kurbanlık hayvanlara yönelik ücretsiz genel muayene, yaş tayini ve gebelik testi hizmeti veriyor. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, hayvan satış yerlerinde veteriner hekimlerle denetimlerini sürdürürken; Kurban Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetine cevap vermek üzere çalışmalarına devam edecek. Zabıta, halkın huzurlu bir alışveriş yapabilmesi için İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte 24 saat şehir merkezinde seyyar satıcılarla ilgili çalışmalarını sürdürecek. Bayram tatili süresince Zabıta Otogar’da 24 saat, Kültürpark’ta 22.30’a, Mevlana Müzesi çevresinde ise 18.30’a kadar görev yapacak. Zabıta ile ilgili şikayetler için 265 01 93 no’lu telefon aranabilecek.

MEZARLIKLAR ZİYARETE HAZIR

Tüm mezarlıkların genel temizliğini yaparak vatandaşların huzur ve güvenliği için mezarlıklardaki tedbirleri artıran Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde temizlik çalışmalarını da bayramın son gününe kadar sürdürecek. Bayram süresince Pazar tarifesi uygulaması ile hizmet verecek olan Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı, vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirleri aldı. Ayrıca, mezarlık ziyareti gerçekleştirecekler için arefe günü Musalla ve Üçler Mezarlığı’na Kültürpark Hareket Merkezi’nden otobüs kaldırılacak.

KOSKİ 24 SAAT HİZMET VERECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince su, kanalizasyon ve sayaç arızalarında 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar; su ve kanalizasyon arızaları için ALO 185’i arayabilecekler. Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan İtfaiye Daire Başkanlığı; Selçuklu, Meram, Karatay ve Bosna Hersek Grup Amirlikleri’nde çalışmaya devam edecek. Vatandaşlar, yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını 110 no’lu telefona bildirebilecek. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde de bayram süresince, yol, tretuvar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale edecek Acil Müdahale Ekibi hizmet verecek. Vatandaşlar, bayram süresince belediye birimleri ile ilgili şikayetlerini Alo 181 no’lu telefona bildirebilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.