Kolejli Öğrencilerin İngilizce Keyfi: Cafe Language

Kolejli Öğrencilerin İngilizce Keyfi: Cafe Language

Yabancı dil eğitiminde dünyanın oldukça gerisinde kalan ülkemizde bu kısır döngüyü aşmak için birçok eğitim kurumu farklı metotlara yöneliyor.

Yabancı dil eğitiminde dünyanın oldukça gerisinde kalan ülkemizde bu kısır döngüyü aşmak için birçok eğitim kurumu farklı metotlara yöneliyor. Yoğunlaştırılmış İngilizce programının uygulandığı Coşkun Kolejleri’nde İngilizce sadece ders olarak değil günlük yaşamın bir parçası haline getiriliyor.

İstanbul Maltepe’deki Yaşar Cimilli Coşkun Koleji’ndeki “Cafe Language – Dil Kafe” uygulamasıyla öğrenciler kafe ortamında eğlenceli bir şekilde İngilizce öğreniyor. Bu amaçla okul kantini dışında özel bir kafe ortamı oluşturulan kolejde öğrenciler yabancı öğretmen eşliğinde İngilizce sohbet ediyor, şarkı söylüyor, yabancı dil bilgilerini pratik hayatta kullanarak telaffuzlarını geliştiriyor.

Normal sınıf ortamında öğrencilere sağlam bir İngilizce temeli verdiklerini söyleyen İngiliz öğretmen Keith Holden, çocukların Language Cafe’de İngilizce konuşmak için teneffüs saatlerini iple çektiklerini söyledi.

Teneffüs dışında birçok dersin de kafedeki eğlenceli ortamda yapıldığını dile getiren İngilizce Zümre Başkanı Fatih Yalçıner ise sıra dışı uygulamayla ilgili şu bilgileri verdi: “Öğrencilerimizin, kafenin keyifli ortamında yabancı öğretmenle ve kendi aralarında birebir İngilizce konuşması özgüven gelişimine de büyük katkı sağlıyor. Öğrenciler sadece İngilizce konuşmanın serbest olduğu bu özel mekânda İngilizce kitap okuyup çeşitli dil oyunlarıyla hoşça vakit geçirerek İngilizcelerini ilerletiyorlar.” CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.