KMÜ öğrencilerine girişimcilik ödülü

KMÜ öğrencilerine girişimcilik ödülü

NTVde canlı yayınlanan Bir Fikrin mi Var yarışmasının finalinde, yılın girişimcileri seçildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 3.ncü sınıfta öğrenimini sürdüren Selim Demirhan ve Enes Süsli, “Bir Fikrin mi Var” yarışmasının “Yılın Girişimcileri Özel Ödülünü” aldılar.
Türkiye’nin büyük şirketlerinin katkılarıyla  düzenlenen yarışmaya çok sayıda girişimci katıldı. Jürinin verdiği oyların yanısıra halk oylamasıyla da değerlendirilen yarışmada, jüri özel ödülüne lâyık görülen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencileri Enes Süsli ve arkadaşlarının ÜNİKART projesi, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından 40 bin TL değerinde danışmanlık ve fuar desteği aldı.
Sadece jürinin değil, halk oylamasının da desteğini alarak ödül kazanan KMÜ Genç Girişimciler Topluluğu Başkanı Selim Demirhan, “ÜNİKART, üniversiteli öğrencinin Robin Hood'u” dedi. Sözlerine “Bu sistem; zaten cebindeki parası sınırlı olan öğrenci için yaptığımız önpazarlıktır” şeklinde açıklık getiren Demirhan, “ÜNİKART'ınız varsa anlaşmalı firmalarda yüzde 5'ten yüzde 50'e kadar indirime sahip oluyorsunuz. Bu firmaların arasında fotoğrafçıdan lokantaya, eğitim kurslarından teknoloji marketlerine, hatta kitapevlerine, kuaförlere ve giyim mağazalarına kadar bir çok işletme bulunuyor. Şu an 10 ilde  296 firmada indirimler geçerli. 3 bini aşkın kart kullanıcısı var” diye konuştu.
2007’den beri düzenlenen ve bu süreçte 162 farklı üniversiteden 5 binin üzerinde başvuru alarak kıran kırana bir mücadeleye ev sahipliği yapan “Bir Fikrin mi Var” yarışması, her sene birinci gelen girişimcisinin hayalini gerçekleştirip ona şirket kurarak büyük ses getiriyor. Türkiye'nin patronlarının seçtiği yılın girişimcileri ve fikir sahipleri arasında olan KMÜ öğrencilerinin başarısı, üniversite yönetimi ve üniversiteli arkadaşları tarafından takdir ile karşılandı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.