Kızılırmak İlköğretim Okulu, Kulüp Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor

Kızılırmak İlköğretim Okulu, Kulüp Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor

Özel Kızılırmak İlköğretim Okulu sosyal çalışmalarla dikkat çekiyor. 2000 yılından bu zamana kadar kesintisiz olarak sportif ve sanatsal kulüp faaliyetlerinde bulunan okul, yaklaşık 15 farklı kulübü ile öğrencilerine hizmet sunuyor.

Özel Kızılırmak İlköğretim Okulu sosyal çalışmalarla dikkat çekiyor. 2000 yılından bu zamana kadar kesintisiz olarak sportif ve sanatsal kulüp faaliyetlerinde bulunan okul, yaklaşık 15 farklı kulübü ile öğrencilerine hizmet sunuyor.

Sosyal kulüplerin öğrencilerin kendine güven duymasına, sorumluluk almasına ve bir işi başarabilme gibi olumlu katkılar sağlamayı amaçladığını ifade eden Özel Kızılırmak İlköğretim Okulu Müdürü H.Hüseyin Ertaş, öğrencilerini erken yaşlarda sportif ve sanatsal bir hobi kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Genç nüfusa sahip Türkiye’nin önemli bir bölümünün çocuklardan oluştuğunu belirten Ertaş, "Beden ile ruh sağlığını koruyan, sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyen, eğitici beceri kazandıran serbest zaman etkinliklerinin geliştirilmesi gerekliliğinin farkındayız. Bu anlayış çerçevesinde okul olarak 15 yıldır yapmış olduğumuz kulüplerimizle bu aydınlık neslin yetiştirilmesinde katkı vermekteyiz." dedi.

Tek amaçlarının öğrencilerinin ailesine ve topluma faydalı bir birey olmalarını sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan Ertaş, "Bu şekilde yetişmesi, öğrenmesi gereken kural ve davranışları özümsemesi amaçlıyoruz. Ruhsal ve bedensel bakımdan sağlıklı, bilgi ile beceri yeteneğini kazanabilmesi için öncelikli olarak öğrencilerimiz olmak üzere, okulumuzun sunduğu bu imkânları kullanması temel amacımızdır. Bu ihtiyaçların giderilmesine yönelik olarak öğrencilerimizin tümüne hitap eden sanatsal ve sportif yeteneklerini ortaya koyabilecekler 15 kulübümüz bulunmaktadır. Bunlar, basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi, badminton,taekwondo, jimnastik, gitar, satranç, ebru, resim, ahşap boyama, olimpiyat, mental aritmetik, etüt, akıl oyunları ve bilişim kulüplerinden oluşmaktadır." diye konuştu.

Sportif aktivitelerde okulu ikiye ayırdıklarını açıklayan Ertaş, "Birinci yaşam boyu spordan oluşuyor. Tüm öğrencileri kapsayacak şekilde okul hayatında edinmiş olduğu sportif ve sosyal hobisini sağlıklı bir birey olarak devam etmesini sağlamaktır. İkincisi performans sporları yer alıyor. Kulüp altyapısında, branşında başarılı olan öğrencilerden, ilerleyen yıllarda okul takımları oluşturularak branşlaşma sağlanacak ve öğrencilerimiz hem okul takımlarında hem de kulüp takımlarımızda müsabakalara katılmaları sağlanacaktır." şeklinde konuştu.

Ertaş, konuşmasına şu şekilde sürdürdü: "Günümüzde eğitim öğretim hayatının stresi ile başa çıkabilme bir nebzede olsa nefes alabilme imkanı sunan kulüp faaliyetleri öğrencilerimizin hayatında farklı bir pencere açmaktadır. Modern toplum hayatı ile birlikte çocuklarımızın apartmanlar arasında sıkışıp kaldığı ve dijital iletişim araçlarına mahkum olduğu bu zamanda okul olarak öğrencilerimize zihinsel ve bedensel hareket etme imkanı sunmayı bir vazife olarak üzerine almış ve branşında uzman eğiticiler ile öğrencilere bu hizmeti sunmaya devam etmekteyiz ifadelerinde bulundu."
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.