Kırıkkale’ye Yatırım Destek Ofisi Açıldı

Kırıkkale’ye Yatırım Destek Ofisi Açıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı Kırıkkale’ye Yatırım Destek Ofisi (YDO) açtı. Vali Ali Kolat, Ticaret Odası Başkanı Erkem Gök ve İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Saygılı kurdele’yi keserek, böylesi ofislerin sürekli açılmasının gerek olduğunu söyledi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Kırıkkale’ye Yatırım Destek Ofisi (YDO) açtı.

Vali Ali Kolat, Ticaret Odası Başkanı Erkem Gök ve İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Saygılı kurdele’yi keserek, böylesi ofislerin sürekli açılmasının gerek olduğunu söyledi. Kırıkkale’de YDO açmak için girişimlere başladıklarını açıklayan Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, "Vali Ali Kolat ve yönetim kurulumuzun desteğiyle ofisimizi açtık. Yatırımcının kullanabileceği odalar oluşturduk. Bundan yatırımcımızın faydalanmasını arzu ediyoruz. Yatımcımızın vatandaşımızın iyi görerek değerlendirmesini istiyoruz." dedi.

Vali Ali Kolat, açılışta yaptığı konuşmada, AHİKA Yatırım Destek Ofisi'nin Kalkınma Bakanlığı'nın bir bakıma taşra teşkilatı gibi olduğunu söyledi. Kalkınma Bakanlığı'ndan teşvik almak isteyen ve bu teşviklerinden yararlanmak isteyenler için burasının bir danışma merkezi olacağını ifade eden Vali Kolat, "Burası referans merkezi gibi hareket edecek, çalışacak. Herkes elindeki parasını heba etmeden güvence altında yatırıma dönüşmesini ister. Bu anlamda vatandaşımıza en sağlıklı bilgileri vermemiz lazım. Yatırım destek ofisimiz de bu anlamda bir referans merkezi gibi olacak." diye konuştu.

Yenidoğan Mahallesi Osman Tiryaki Caddesi Kutay İş Merkezi'ndeki Yatırım Ofisinin açılışına, Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Emniyet Müdürü Kadri Kartal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Atanur Aydın, ve davetliler katıldı.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.