Kirazlı Yeni Bir Meydana Kavuşuyor

Kirazlı Yeni Bir Meydana Kavuşuyor

Bursa Osmangazi Belediyesi’nin, her mahalleye bir meydan, hizmet binası ve sosyal donatı alanları kazandırma projesi kapsamında, Kirazlı’da yapımı planlanan meydan, otopark, pazar alanı ve hizmet binasının temeli, düzenlenen törenle atıldı.

Bursa Osmangazi Belediyesi’nin, her mahalleye bir meydan, hizmet binası ve sosyal donatı alanları kazandırma projesi kapsamında, Kirazlı’da yapımı planlanan meydan, otopark, pazar alanı ve hizmet binasının temeli, düzenlenen törenle atıldı.

Beldelerin kapatılmasının ardından Osmangazi Belediyesi’ne bağlanan Kirazlı Mahallesi, gerçekleştirilen yatırımlarla yepyeni bir kimliğe bürünüyor. Ovaakça, Demirtaş ve Emek gibi belde belediyelikleri sona eren ve Osmangazi Belediyesi'ne bağlanan mahallelerde olduğu gibi, Kirazlı’da da ihtiyaç duyulan yatırımları bir bir hayata geçiren Osmangazi Belediyesi, Kirazlı'nın çehresini değiştirecek yepyeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Meydan, otopark, hizmet binası ve pazar alanından oluşan projenin temel atma töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, temeli atılan çoklu proje ile Kirazlı’nın ihtiyacı olan birçok hizmetin aynı anda Kirazlı'ya kazandırılmış olacağını söyledi.

Toplam bin 886 metrekarelik bir alanda uygulanacak projenin, Kirazlı'nın dokusuna uygun şekilde inşa edileceğini ifade eden Başkan Dündar, “Projemizin bin 400 metrekaresini meydan oluşturuyor. Uludağ yamaçlarındaki en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Kirazlı Mahallemizde, meydan ile birlikte bir de pazar alanı ve otopark inşa edeceğiz. 380 metrekarelik bir alanı kapsayan pazar yeri ve otoparkın dışında, bir de hizmet binası inşa edeceğiz. İçerisinde, çok amaçlı salonların, çay ocağının, camimizin ihtiyacı olan abdesthanenin yer alacağı modern ve kullanışlı bir yapı olacak. Bir bütün halinde inşa edilecek projemiz Kirazlı halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

Pazaryeri, meydan, otopark ve hizmet binasından oluşan projeyi, mevsim koşullarının uygunluğuna göre 6 içinde tamamlamayı planladıklarını belirten Başkan Dündar, “Durmuyoruz, çalışıp hizmet üretmeye devam ediyoruz. Osmangazi’nin en ücra köşelerine kadar hizmet götürüyoruz. Her gün bir mahallemizde ya temel atıyor, ya da bir hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz. Osmangazi belediye tarihinin en büyük, en hacimli projelerini bu dönemde hayata geçirdik. Sadece Osmangazi’nin değil, Bursa’nın adını dünyaya duyuracak, Bursa’nın tarihi geçmişini gözler önüne serecek, dünyanın ikinci tam panoramik müzesi Panorama 1326 ve Hisar Arkeopark gibi çok önemli projelerimiz sırada bekliyor” diye konuştu.

Törende söz alan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı ve eski Kirazlı Belde Belediye Başkanı Halil Döner, Başkan Dündar’a Kirazlı'da böyle bir projeyi hayata geçirdiği için teşekkür etti. Kirazlı Mahalle Muhtarı İsmail Kuzu’da, Kirazlı Mahallesi'nin en büyük ihtiyacı olan meydan, pazar yeri otopark ve hizmet binasını, tek bir proje çatısı altında hayata geçiren Başkan Mustafa Dündar’a, mahalle halkı adına teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Mustafa Dündar, Başkan Yardımcıları, Kirazlı Mahalle sakınleri ve törene katılan davetlilerle birlikte, Kirazlı Mahallesi meydan, otopark, pazar yeri ve hizmet binasının temeli atıldı.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.