Kimse Yok Mu, Yardımlarını Gazze Ve Mısır’a Ulaştırdı

Kimse Yok Mu, Yardımlarını Gazze Ve Mısır’a Ulaştırdı

Kimse Yok Mu Derneği, Filistin’in Gazze bölgesindeki yetimlere ve bakımevindeki yaşlılara bayram hediyelerini ulaştırdı.

Kimse Yok Mu Derneği, Filistin’in Gazze bölgesindeki yetimlere ve bakımevindeki yaşlılara bayram hediyelerini ulaştırdı. Mısır’da yaşanan olaylardan sonra Refah Sınır Kapısı ve tünellerin kapanması ile insanı yardımın ulaşmasında sorunlar yaşanmaya başlayan Gazze bölgesinde Kimse Yok Mu Derneği 800 aileye kumanya dağıttı, bin 250 kişiye iftar verdi.

2006 yılından itibaren Gazze bölgesindeki yardım faaliyetlerine devam eden Kimse Yok Mu Derneği, bölgedeki 600 yetime oyuncak ve kıyafetten oluşan bayram hediyesi ulaştırdı. Gazze’de bir bakım evinde 40 yaşlıya iftar programı düzenleyen Kimse Yok Mu, yaşlılara unutamayacakları bir gece yaşattı. Uzun zamandır böyle vakit geçirmediklerini söyleyen yaşlılar, "Kimse Yok Mu’ya ve Türk insanına bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz." dedi.

Kimse Yok Mu Gazze Gönüllüsü ve Gazze Barış Derneği Başkanı Dr. Nasır el Sadi, "Refah sınır kapısının kapanması ve tünellerin kullanılamayacak durumda olması Gazze’ye yardımların ulaşmasını oldukça güçleştirdi. Kimse Yok Mu ile birlikte bölge halkına elimizden geldiği ölçüde yardım ulaştırmaya çalışıyoruz." dedi.

Mısır’da pek çok insanın iç karışıklık ve iç çatışmalarda hayatını kaybettiği günlerde Kimse Yok Mu ekipleri bölgedeki yardımlarını sıklaştırdı. Kimse Yok Mu gönüllüleri, ekonomik durumun giderek kötüleştiği ve can güvenliğinin olmadığı bölgelerde de yardımlarına devam ediyor. Mukattam, Medinetun Nasır, Kattamiyye, Giza ve Tacammuul Evvel bölgelerinde ihtiyaç sahiplerine bin 193 adet Ramazan kumanyası dağıtarak, Ramazan coşkusunu bir nebze olsun ihtiyaç sahiplerine yaşatmaya vesile oldu. Mısırlı ihtiyaç sahipleri için yardımlar devam ediyor. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.