Kılıçdaroğlu'nun en büyük hayali başbakan olmak

Kılıçdaroğlu'nun en büyük hayali başbakan olmak

Bir televizyon kanalına konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, en büyük hayalinin 'Başbakan olmak' olduğunu söyledi

Fox Tv Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugün itibariyle hayaliniz nedir?" sorusuna, en büyük hayalinin 'Başbakan olmak' olduğunu söyledi:

EN BÜYÜK HAYALİM BAŞBAKAN OLMAK

"En büyük hayalim Başbakan olmak. Başbakan olursam özel hayatımda, yaşamımda elde ettiğim başarıları toplumsal olarak da Türkiye'ye yaşatmak istiyorum"

4 YIL İÇİNDE KİMSE YOKSUL OLMAYACAK

Temiz siyasetin herkesin ortak arzusu olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Gazetecilerin hapse girmediği bir Türkiye... Ben gerçekleştirmeye talibim. Düşünceyi özgürce açıklama... Ben gerçekleştirmeye talibim. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye... Ben gerçekleştirmeye talibim. Yoksulluğu bu ülkenin tarihinde sıfırlamak... 4 yıl içinde, yoksul hiç kimse olmayacak. Gerçekleştirmeye talibim. Emekliye iki aylık ikramiye... Gerçekleştirmeye talibim" dedi.

PARALEL YAPIYLA İŞBİRLİĞİ YOK

"CHP'nin paralel yapıyla işbirliği yaptığı" iddialarının sorulduğu Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:

"Bir; herhangi bir işbirliğimiz yok. İki; devletin içinde paralel bir yapı asla olmamalıdır. Devletin bir yapısı vardır. Çıtası Anayasa'da vardır. Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu, yasama, yargı, yürütme, bunların nasıl çalışacağı, devletin saydamlığı, Sayıştay kamu harcamalarını nasıl denetleyecek... Bunlar, ana çatı budur. Onun dışında paralel bir yapı oluşturmak asla ve asla doğru değil. Soru şu; 12 yıldır iddia ettikleri paralel yapıyı kim oluşturdu? CHP iktidarda değil, kendileri iktidarda. 'Bizi kandırdılar" diyor. Devleti yöneten adamın 'beni kandırdılar' dediği andan itibaren o koltuktan ayrılması lazım. Neden? Senin istihbaratın var. Devleti en iyi sen bilirsin, atamaları sen yaptın, ben yapmadım ki. Valiyi ben tayin etmedim. Kaymakamı ben tayin etmedim. Emniyet Müdürü'nü ben tayin etmedim. Genel Müdür'ü, Müsteşar'ı, Müsteşar Yardımcısı'nı ben tayin etmedim. Tayin eden kim? Sensin."

İKİ TARAF DA SAMİMİ DEĞİL

Çözüm sürecine ilişkin bir soruya Kılıçdaroğlu, "İki taraf da samimi değil. Bakın samimi olsa, HDP samimi olsa ya da işte onların temsil ettiği misyon samimi olsa çözüm sürecinin birinci maddesi olarak 'yüzde 10 seçim barajını kaldırın' derler" diye cevap verdi.
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.