Kılıçaslan, Başarılı Öğrencilerini Tabletle Ödüllendirdi

Kılıçaslan, Başarılı Öğrencilerini Tabletle Ödüllendirdi

Kılıçaslan Eğitim Kurumları, SBS'de ilk 2 bin 500 öğrenci arasına girerek Özel Kılıçaslan ve Özel Mustafa Yelkenoğlu Fen Liseleri'ni tercih eden 40 öğrenciyi tablet bilgisayar ile ödüllendirdi.

Kılıçaslan Eğitim Kurumları, SBS'de ilk 2 bin 500 öğrenci arasına girerek Özel Kılıçaslan ve Özel Mustafa Yelkenoğlu Fen Liseleri'ni tercih eden 40 öğrenciyi tablet bilgisayar ile ödüllendirdi. Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Köksal, "Öğrencilerimizi biz geleceğimiz olarak görüyoruz." dedi.

Kılıçaslan Eğitim Kurumları’nda düzenlenen ödül törenine Genel Müdür Ali Köksal, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Burada açıklama yapan Ali Köksal, başarılı olan ve kendilerini tercih eden öğrencilerini ödüllendirme kararı aldıklarını ifade etti. Köksal, eğitimde başarılı olma adına faaliyetlerde bulunduklarını belirterek, son 3 yıl içerisinde yurt dışına farklı branşlardan 25 öğretmenlerini göndererek eğitim çalıştaylarına katılmalarını sağladıklarını ve gelişmiş ülkelerdeki eğitime yönelik teknolojileri de yakından takip ettiklerini söyledi.

Genel Müdür Ali Köksal, "Eğitim Kurumlarımız bünyesindeki sekiz okulda okuyan yaklaşık 3 bin iki yüz öğrenciyi donanımlı öğretmenlerimizle ve modern imkanlarımızla en iyi şekilde yetiştirerek Kayseri’nin ve Türkiye’nin geleceği adına hizmet etme gayretindeyiz." şeklinde konuştu. "Bu öğrencilerimiz Kayserimizi bulundukları okulda, Türkiye’de ve dünyada bizleri en iyi temsil edeceklerine yürekten inanıyoruz." diyen köksal, şunları söyledi: "Başarıyı ödüllendirmek bize düşüyor. Marifet iltifata tabidir. Bundan sonrada elde ettikleri başarılarına yenilerini ekleyerek devam edecektir. Eğitim bir ülkenin geleceğidir. Öğrencilerimizi de biz geleceğimiz olarak görüyoruz. Aileleri, bizler, bu ülkede çok kaliteli öğrenciler yetiştirmek üzere kurulan okullarda burs imkanlarıyla daha geleceğe hazırlıyoruz. Gençlerimiz gelecekte değil şimdi anı değerlendirerek, eğitimde teknolojileri değerlendirerek, bilimsel çalışmalar yaparak, TÜBİTAK’ta yada uluslararası düzeyde yapılacak olimpiyatlar da dereceler elde edeceklerinize inancımız tamdır. Bundan sonrada başarıyla çalışmalar yapmanıza, derslerinde başarılı olmanızı canı gönülden istiyoruz. Bu yolda sizlere destek veren ailelerinize öğretmenlerinize çok teşekkür ediyorum."

2013 SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan ve Kılıçaslan Liseleri’ni tercih eden Akif Tahiroğlu da, Kılıçaslanlı olmanın bir ayrıcalık olduğunu ifade etti. Tahiroğlu, "Aldığım bu tablet bilgisayarı daha başarılı olmak için kullanarak bilim olimpiyatlarında ve 4 yıl sonra gireceğim üniversite sınavlarında Kayseri’nin yüzünü bir kez daha güldürmek için çaba göstereceğim.” dedi.
arlar hediye edildi.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.