Keles Süt Ve Süt Ürünleri Tesisi Hizmete Açılıyor

Keles Süt Ve Süt Ürünleri Tesisi Hizmete Açılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla Keles’te kurduğu Süt ve Süt Ürünleri Tesisi, 9 Kasım Cumartesi günü törenle hizmete açılacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla Keles’te kurduğu Süt ve Süt Ürünleri Tesisi, 9 Kasım Cumartesi günü törenle hizmete açılacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin, Keles’te kırsal kalkınmanın önünü açacak Süt ve Süt Ürünleri Fabrikası hizmete açılıyor. İl merkezine en fazla göç veren dağ ilçelerinin ekonomik olarak güçlenmesi ve bölgede yeni istihdam alanlarının oluşturulması yanında, hayvancılığın gelişmesi açısından hayati önem taşıyan tesis, 9 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’de düzenlenecek törenle hizmete açılıyor.

Keles, Orhaneli, Harmancık ve Büyükorhan’da kırsal kalkınmanın sağlanması konusunda öncü bir rol üstlenen BESAŞ tarafından kurulan Keles Süt ve Süt Ürünleri Tesisi, tek vardiyada 30 ton, 3 vardiyada 60-70 ton günlük süt işleme kapasitesine sahip. Bölgede hayvancılığın gelişmesi amacıyla köylerden toplanacak sütler tesislerde, günlük pastörize süt, kaşar peyniri, ayran, kaymaklı-kaymaksız yoğurt, krema, kahvaltılık lor ve peynir olarak işlenecek. İşlenen ürünler, BESAŞ’ın tüm satış noktalarında birinci elden tüketiciyle buluşacak. İstihdam açısından da bölgeye hareket getirecek olan tesis tam kapasiteye ulaştığında 30 kişi istihdam edilecek ve personel alımlarında bölge halkına öncelik verilecek.

"KIRSAL KALKINMA BAŞLADI"

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, açıklamasında, göreve geldikleri günden bu yana hizmetlerde hiçbir zaman sınır ayrımı yapmadıklarını ve özellikle de dağ bölgesinin sosyal açıdan gelişmesine yönelik adımları bir bir attıklarını dile getirdi. Altepe, süt tesisinin kırsal kalkınma açısından atılan en somut adım olduğunu kaydetti. Tesis sayesinde bölgede tarım ve hayvancılığın yeniden ivme kazanacağını ifade eden Başkan Altepe, “Üreticimiz kazanacak ve bölgede refah seviyesi yükseldikçe göç sorunu ortadan kalkacak. Tesisin şimdiden bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.