Kayseri Serbest Bölgesi İç Anadolu’nun Parlayan Yıldızı

Kayseri Serbest Bölgesi İç Anadolu’nun Parlayan Yıldızı

Kayseri Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesi'nin Mersin Limanı'na 320 kilometre, Devlet Demiryolları yükleme rampasına 900 metre, uluslararası karayoluna 600 metre, havalimanına ise 15...

Kayseri Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesi'nin Mersin Limanı'na 320 kilometre, Devlet Demiryolları yükleme rampasına 900 metre, uluslararası karayoluna 600 metre, havalimanına ise 15 km uzaklıkta bulunduğunu belirterek, “Bölge İç Anadolu’nun parlayan yıldızı” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesi’nin gerek kapsadığı alan gerek ise yatırımcılara sağladığı kolaylık ve alt yapı yatırımları açısından son derece cazip bir yer olduğunu belirtti. Başkan Memduh Büyükkılıç, 16 gümrük firmasının görev yaptığını 8 firmanın yabancı sermayeli olduğunu arsaların diğer bölgelere kıyas ile daha ucuza satışa sunulduğunu kaydetti.

115 firmadan 63 firmanın üretim, 28 firmanın dış ticaret, diğer firmaların ise depo ve kiralayıcı olarak iş yaptığını ifade eden Serbest Bölgesi Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, “Kayseri Serbest Bölgesi artık kendini aşan bir üretim merkezi olmuştur. Çünkü hem dünya teknolojileri ile yarışacak olan üretim tesisleri birer birer hizmete açıldığı gibi bu tesisler bir dünya markası olma yolundadır. Teknolojiye yatırım yapılmaktadır. 115 firma tarafından 216 milyon dolarlık yatırım yapılmıştır. 2013 yılında Kayseri ihracatın yüzde 16 Serbest Bölge şirketlerince gerçekleştirilmiştir. Bu çok büyük bir orandır.” dedi.

Serbest Bölge alanı içerisinde Gümrük Vergi muaflığının bulunduğu belirten Serbest Bölge Yönetim Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şu anda 6 yabancı sermayeli firmanın bölge de faaliyet gösterdiğini sözlerine ekledi.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.