‘Kaynaklarımıza sahip çıkmalıyız’

‘Kaynaklarımıza sahip çıkmalıyız’

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş memleketi Seydişehir İlçesi Ortakaraören mahallesinde hemşerilerine hitap ederek, “Türk Milletinin değerleri ve kaynakları vardır. Bu iktidar ülkemizin kaynaklarını yok ediyor” diye konuştu

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş beraberinde İl Başkanvekili Bekir Yaman ve İl Sekreteri Cemile Tekin'le Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel ve ilçe yöneticileriyle Seydişehir ilçe merkezi ve memleketi 0rtakaraören'de esnafları, besicileri ve çiftçileri ziyaret etti.

Ortakaraören meydanında konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “İktidarın besicilerimize 1 litre sütle 1,5 kilo yem alacaksın söylemenin aksine çiftçilerimiz zor durumdadır. 1 litre süt karşılığında 1 kilo bile yem alamıyor. Türk Milletinin değerleri ve kaynakları vardı. Bu iktidar ülkemizin kaynaklarını yok ediyor. Bir vatandaş olarak bizler bunu görmezden gelemeyiz. Her zaman değerlerimize ve kaynaklarımıza sahip çıkmalıyız. İktidar çiftçisini ve besicisini desteklemesi yerine, ithalatçı bir yaklaşımla tarımı bitiriyor. Bireysel çiftçiliği ve besiciliği ortadan kaldırmak istiyor. Oysa AB ülkelerinde bireysel çiftçilik ve tarım desteklenerek, sahip çıkılıyor. Partimizin iktidarında çiftçimizin, besicimizin ve esnafımızın yanında olacağız. Her türlü desteği vereceğiz. Oylarımızı birleştireceğiz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emaneti olan partimizi iktidara taşıyacağız" dedi.

ÇOĞULCU DEMOKRASİ VURGUSU

CHP Seydişehir İlçe binasında partisine yeni katılan üyelere rozet takma törenine katılan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, "Önemli bir zamanda partimize katılarak bizlerin mücadelesine katkı yapıyorsunuz. Çoğulcu, özgürlükçü demokrasiyi getirmek için yola çıktığımız iktidar koşusuna katıldığınız için sizlere ve ilçe yönetimimize teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel ise, “Ülkemizin getirildiği nokta hiçte iyi değildir. Artık partizanlık yapma dönemi geçmiştir. Ülkemize sahip çıkarak, oylarımızı birleştireceğiz. Birlikte ülkemizi ve şehrimizi kalkındıralım. Çiftçimiz, besicimiz ve vatandaşımız rahat nefes alsın" diye konuştu.

Konuşmanın ardından partiye yeni katılan eski Ketenli Belediye Başkanı Abdullah Göktepe, Boyalı Mahallesi Muhtarı Hasan keçe ile Bostandere Mahallesi Muhtarı Osman Koca'nın rozetleri takıldı.

HABER MERKEZİ

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.