Kasım-Aralıkta Salı Sohbetleri yine dopdolu

Kasım-Aralıkta Salı Sohbetleri yine dopdolu

Konya Aydınlar Ocağının Kasım-Aralık ayları Salı Sohbetleri aşk, sanat, ahlâk, hatırat, fikir ve müzik ağırlıklı olarak yine dopdolu.

Konya Aydınlar Ocağı’nın Kasım-Aralık ayları Salı Sohbetleri programı belli oldu. Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, Kasım-Aralık programının aşk, sanat, anma, hatırat, fikir ve müzik ağırlıklı olduğunu ifade ederek araştırmacı-yazar Kâzım Öztürk’ün Muhiddîn-i İbni Arabî’yi, Gazeteci-Yazar Veyis Ersöz’ün hatıralarını dile getireceğini, Konya Mûsikî Derneği Koro Şefi Prof. Dr. Yaşar Kaltakcı’nın da Türk Müziği Konseri vereceğini belirtti. Eğitimci Abdurrahman Karaağaç isea, Dr. Rıza Nur’un “Hayat ve Hatıratım” adlı kitabını tahlil edecek. Aralık’taki Salı Sohbetleri’nde ise; Prof. Dr. Ahmet Saim Arıtan, Prof. Dr. Mim Kemal Öke, Prof. Dr Naim Şahin, Dr. Mustafa Güçlü ve tarihci Hasan Basri Sayı; İslâm-sanat-medeniyet, aşk-tasavvuf-insan, İmam-ı Gazalî’de güzel ahlâk anlayışı, sebataistler ile Osmanlı’da özel eğitim konularını ele alacaklar.

Sille Kültür Evi’nde gerçekleştirilen Salı sohbetleri’ni takip etmek isteyenler için vasıta; Stadyum önünden saat 19.00’da, Belediye Camii önünden ise saat 19.05’de hareket ediyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.