Kasgiad Enerji Toplantısı Düzenledi

Kasgiad Enerji Toplantısı Düzenledi

Kızıltepe Aktif Sanayici ve Genç İşadamları Derneği (KASGİAD) Enerji, Bilişim ve İletişim Komitesi bölgedeki alternatif elektrik enerjisi üretimini ve çeşitli sıkıntılara çözüm yollarını ele aldı.

Kızıltepe Aktif Sanayici ve Genç İşadamları Derneği (KASGİAD) Enerji, Bilişim ve İletişim Komitesi bölgedeki alternatif elektrik enerjisi üretimini ve çeşitli sıkıntılara çözüm yollarını ele aldı.

KASGİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Enerji Bilişim ve İletişim Komitesi Başkanlığını yürüten Seyithan Karaozan’ın yönettiği programda sorunlara çözüm önerileri sunuldu. Karaozan yaptığı değerlendirmelerde şunları dile getirdi: “Bölgemizdeki elektrik sıkıntısının ve dolayısıyla enerji problemlerinin farkındayız. KASGİAD Enerji Bilişim ve İletişim Komitesi olarak problemlerin çözümüne yönelik girişimlerimiz olmaktadır. Örneğin bölgemiz güneş ışığından elektrik üretilmesine müsaittir. Bu durumu fırsata çevirmeliyiz. Elektrik ihtiyacımızın bir kısmını güneş enerjisinden karşılamak için ilgili kurumlarla görüşüp gerekli çalışmaları gerçekleştireceğiz.” dedi.

Komite üyelerinden iş adamı Orhan Can ise bölgedeki yer altı kaynaklarının yeterli derecede değerlendirilmediğini ifade etti. Can, “İlimiz sınırları içerisinde güneş enerjisi dışında insanımızın hizmetine sunulabilecek kaynaklarımız mevcut. Yaptığımız araştırmalarda bazı ilçe sınırlarımız içerisinde doğal kaplıca sularının olduğunu tespit ettik. İlgili kurumlarımızın ve biz işadamlarının işbirliği içerisinde bu kaynakları hizmete sunmada gerekli çalışmaları yapmamız gerekmektedir.” diye konuştu.

Komite Başkan Yardımcılarından Abdurrezzak Nakşioğlu ise işletmelerin kalifiye eleman ihtiyacını dikkat çekti. Kalifiye eleman ihtiyacının karşılanmasına yönelik çalışmalar yapmak istediklerini belirten Nakşioğlu: “Gelişen teknoloji ve ticaret anlayışıyla piyasada rekabet etmemiz her geçen gün zorlaşmaktadır. Bu zorlukların asgariye indirilmesinde şirket içi kurumsallaşma çok önemlidir. Kurumsallaşmanın ilk ayağı ise işini iyi yapan ve görevi tanımlanmış kadrolara sahip olmaktır. Bu kadroların oluşturulmasında KASGİAD olarak her zeman üyelerimizin destekçisi olacağız. Desteğimizi üyelerimizin çalışanlarına ve ileride iş hayatına atılacak olan öğrencilere yönelik eğitimlerle gerçekleştireceğiz. Bu açıdan yıllık çalışma planımız içerisinde bu eğitimlere de yer vereceğiz.” şeklinde konuştu. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.