KARAYOLLARINDA DURUM

KARAYOLLARINDA DURUM

Karayollarının değişik kesimlerinde sürdürülen yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

ANKARA (A.A) - Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Ankara Çevre Otoyolu Ayrım -Kırıkkale-Samsun yolunun 22. kilometresinde bulunan Elmadağ DDY Üst Geçit Köprüsünde sürdürülen onarım çalışmaları nedeniyle Samsun- Ankara yönü trafiğe kapatıldığından ulaşım kavşak kolundan sağlanıyor.
(Ankara-Bala) Ayrım-Konya yolunun 20-25. kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak verilecek.
Finike-Elmalı yolunun 48-50. kilometresinde arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.
İyidere-İkizdere-İspir yolunun 22-44. kilometresinde arasındaki Ovit Dağı mevkisinde kar, tipi ve çığ tehlikesi nedeniyle can ve mal güvenliği amacıyla hergün yol 17.00-07.00 saatleri arasında kapalı olup, ulaşım 07.00-17.00 saatleri arasında kontrollü olarak sağlanıyor.
TEM Otoyolunun Avcılar Kavşağında İstanbul-Avcılar ve Avcılar-Edirne bağlantısını sağlayan kollar üzerinde köprü inşaatı nedeniyle İstanbul-Avcılar ve Avcılar-Edirne bağlantı yolları 9 Nisan'a kadar 22.00-07.00 saatleri arasında aşamalı olarak trafiğe kapatılacak.
Hopa-Sarp yolunun Liman Köyü mevkisindeki Hopa Tüneli çıkışında yaya üst geçidi montaj çalışmaları nedeniyle 14 Nisan tarihine kadar ulaşım tek şeritten kontrollü olarak verilecek.  
Ankara Çevre Otoyolunun Gölbaşı Kavşağı ile İncek Kavşağı arasındaki üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 20 Nisan'a kadar Gölbaşı-İncek istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
Ankara-İstanbul Otoyolunun Bolu Doğu Kavşağı ile Yeniçağa Kavşağı arasındaki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle nisan ayı boyunca Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
Ilgaz-Çankırı yolunun 1. kilometresinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım servis yolundan veriliyor.
Merzifon-Çorum yolunun 0-4. kilometreleri arasındaki (Merzifon şehir geçişi dahil) yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım Merzifon-Çorum istikametinde iki yönlü olarak sağlanıyor. (belirtilen kilometreler arasında bulunan Çorum-Samsun ve Çorum-İstanbul bağlantısını sağlayan kavşak kolları trafiğe kapatılarak ulaşım Merzifon şehir merkezinden sağlanıyor.)
Ankara Çevre Otoyolunun Cebeci Kavşağı ile Gölbaşı Kavşağı 3-8. kilometreleri arasındaki üstyapı çalışmaları nedeniyle 31 Mayıs tarihine kadar Cebeci-Gölbaşı istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten kontrollü olarak sağlanacak.
Mekece-Bozüyük yolunun 70-72. kilometreleri arasında şev destekleme çalışmaları nedeniyle 15 Nisan tarihine kadar sağ taşıma yolu daraltılacağı için sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
Ankara Çevre Otoyolunun Gölbaşı Kavşağı ile İncek Kavşağı arasındaki üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 20 Nisan tarihine kadar Gölbaşı-İncek istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.
Anadolu Otoyolunun Ankara-Gerede Kesimi 41-43. kilometreleri arasındaki Aşağıada Viyadüğünde köprü bakım onarım çalışmaları nedeniyle 15 Mayıs'a kadar, Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılacak olup, ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanacaktır.
Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 33-87. kilometreleri arasında muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.
Zonguldak-Ereğli yolunun 54-56. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılıyor. 
Ortaklar-Söke-Milas yolunun 0-9. kilometreleri (Bafa Gölü Mevkisi) ile 30-39. kilometreleri (Milas Devlet Hastanesi Mevkisi) arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri 13.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.
Marmaris-Gökova yolunun 5-6. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cumartesi günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.
Ortaklar-Söke-Milas yolunun 57-61. kilometreleri arasındaki (Bafa Gölü Mevkisi) sürdürülen patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 13.00-17.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak gerçekleştiriliyor.  
Menemen-Manisa yolunun 0-15. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılıyor.
Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevkisi, Boğayokuşu Mevkisi ve Karaltı Mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.