Karatay'ın son pazar marketi törenle açıldı

Karatay'ın son pazar marketi törenle açıldı

Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi'nin Mevlana Kalkınma Ajansı ile birlikte projelendirdiği Keçeciler Pazar Market törenle açıldı.

Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi'nin Mevlana Kalkınma Ajansı ile birlikte projelendirdiği Keçeciler Pazar Market törenle açıldı.
Açılış törenine Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Hüseyin Üzülmez, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, AK Parti İl Başkan Vekili Hasan Hüseyin Karapınar, MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman, belde belediye başkanları, Pazarcılar Odası Başkanı Tahsin Öz ve çok sayıda davetli katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Pazarcılar Odası Başkanı Tahsin Öz, pazar alışverişini Karatay'da rahat bir ortam haline getiren Karatay Belediyesi'ne teşekkür etti. Ardından söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, yapılan hizmetin kurumlar arası işbirliğinin örneklerinden biri olduğunu ifade ederek, Keçeciler Pazar Market'in Mevlana Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa gerçekleştirilen bir proje olduğunu söyledi. Keçeciler Pazar Market'in 2 bin 520 metrekarelik bir alan üzerine kurulduğunu ifade eden Hançerli, açılışı yapılan son pazar market ile Karatay'da pazar yeri probleminin halledilmiş olduğunu belirtti. Karatay'ın Konya'nın en eski yerleşim birimi olduğunu dile getiren Hançerli, "Karatay'a hizmet etmek biraz emek istiyor. Bu emeğin verilmesinde özellikle teşkilatımız, genel idare, Büyükşehir Belediyesi ve hükümetimizin verdiği katkı ortadadır" dedi. Yerel yönetimlerin kaynaklarının güçlü olması gerektiğini vurgulayan Başkan Hançerli, Keçeciler Pazar Market'in hayırlı olmasını diledi.
MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman ise, konuşmasında MEVKA tarafından proje kapsamında yapımı tamamlanarak açılışı yapılmakta olan Keçeciler Pazar Market sayesinde gıda maddelerinin nezih bir ortamda satışa sunulmuş olmasının önemine değindi. AK Partili belediyelerin iktidara geldikten sonra gerçekleştirdiği hizmetlerin ortada olduğunu ifade ederek söze başlayan AK Parti Konya Milletvekili Adayı Hüseyin Üzülmez, gerçekleştirilen hizmetlerle Karatay Konya'nın parlayan yıldızı haline geldiğini vurguladı. AK Parti İl Başkan Vekili Hasan Hüseyin Karapınar ise açılışı gerçekleşen ve Keçeciler semtine kazandırılan Pazar Marketin hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti. Son olarak söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, bu tür çalışmaların hem kurumlar arası işbirliğinin bir örneğini oluşturduğunu, hem de hizmet anlayışının değişmesini ortaya koyduğunu dile getirdi.
Konuşmaların ardından Keçeciler Pazar Marketin açılışı törene katılan protokol tarafından okunan dualarla açıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.