Karatay’dan bir park daha

Karatay’dan bir park daha

Daha Yeşil Bir Karatay” hedefi ve ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak amacıyla önemli projelere imza atan Karatay Belediyesi ilçeye yeni bir park daha kazandırıyor

Doğuş Mahallesi’ne kazandırılacak olan parkta incelemelerde bulunan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Yeşil seferberliğimizin devam ettiği ilçemizde tüm çabamız, hemşehrilerimizi daha çevreci bir ortamda yaşatmak. Çabamız ve gayretimizle daha nitelikli yeşil alanlarımız olacak” dedi.  Büyük parkların yapılmasının yanı sıra mahalle aralarına kazandırılan yeşil alanlar ile birlikte Karatay’a yeni bir çehre kazandırma gayesi ile yeni parkların yapımına devam eden Karatay Belediyesi vatandaşların dinlenebilecekleri, stres atabilecekleri ve rahatça vakit geçirebilecekleri alanlar için çalışmalarını sürdürüyor. Karatay Belediyesi bu kapsamda, Doğuş Mahallesine, 11 bin 561 metrekarelik bir alanda yeni bir park kazandırıyor.

Doğuş Mahallesinde yaşayan vatandaşların yeşil alan ve yaşam alanı ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayacak olan parkın içerisinde çocuk oyun grupları, yürüyüş yolu, kamelyalar, basketbol sahası, fitness alanı ve halı saha bulunacak. 

Yeşil alanların ön planda tutulacağı Doğuş Mahallesi Parkında, vatandaşların spor yapabilmesi için egzersiz alanları da kurulacak. Çocuklar için oyun alanları bulunan parkta; yetişkinler ise aileleriyle birlikte yürüyüş, spor ve piknik yapacakları bir alana kavuşmuş olacak.

 DOĞANIN KALBİNDE PARKLAR KAZANDIRIYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Doğuş Mahallesi Çimenlik Caddesi’nde yapım çalışmaları süren Doğuş Mahallesi Parkı’nda incelemelerde bulundu. Kılca, Doğuş Mahallesi Parkının mahalleye prestij kazandırmasının yanı sıra, aynı zamanda sosyal yaşam merkezi olacağını söyledi. Karatay’da uygun bulunan alanlara park yapıp bu alanları yeşillendirerek, ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırdıklarını dile getiren Hasan Kılca, “İlçe sakinlerimize doğanın kalbinde yeni parklar kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

KARATAY’IN YEŞİL KUŞAĞINA KATKI SUNACAK PROJELER YAPIYORUZ

Hizmetlerinin odağına insanı alan ve insan hayatına yatırım yapan Karatay Belediyesi olarak çevreci belediyecilik uygulamalarına değer verdiklerini dile getiren Başkan Kılca, yeşile bambaşka önem verdiklerinin altını çizdi  İlçeye yeni parklar yapılırken, eskiyen parklara da yenileme çalışmaları ile yeni kimlik kazandırdıklarını söyleyen Kılca, parkın mahalleye canlılık getireceğini ifade etti.  Karatay’da yeşil seferberliğinin devam ettiğini belirten Kılca şunları söyledi: “Vatandaşlarımızın fiziki yatırımların yanı sıra sosyal ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çalışıyoruz ve ilçeye kazandırılan tüm park projelerinin özellikle günümüz şartlarına uygun bir şekilde tasarlanmasına özen gösteriyoruz. Yeşil seferberliğimizin devam ettiği ilçemizde tüm çabamız, hemşehrilerimizi daha çevreci bir ortamda yaşatmak. Çabamız ve gayretimizle daha çok geniş, daha nitelikli yeşil alanlarımız olacak. Doğuş mahallemize kazandıracağımız parkımızda, çocuk oyun alanımız, fitness alanımız, halı saha, basketbol sahası, yürüyüş yolu bulunacak. Geçtiğimiz aylarda yapımına başladığımız Trafik Eğitim Parkımızın da yapım çalışmaları hızla sürüyor. Çocukların trafik kurallarını öğrenirken eğlenmelerine, aynı zamanda ailelerin de kaliteli vakitler geçirmesine imkan sunan Trafik Eğitim Parkımız da yine ilçemize prestij katacak. Parklarımızı birçok unsurla donatarak vatandaşlarımızın çocuklarıyla kaliteli ve verimli vakit geçirebilmelerine katkı sunuyoruz. Vatandaşlarımızın pandeminin de bitmesiyle tekrar yan yana geleceğimiz günlerde aile fertleri ve sevdikleriyle birlikte keyifli sohbetler edebileceği, spor yapabileceği, çocuklarıyla oyunlar oynayabileceği alanlar oluşturmak adına parkların yapımını çok önemsiyoruz. Karatay’ın yeşil kuşağına katkı sunacak bir projeyi daha ilçemize kazandırdığımız için mutluyuz. Parkı’mızı en kısa sürede tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Parkımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” 

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.