Karatay’a 3 yeni sosyal tesis daha

Karatay’a 3 yeni sosyal tesis daha

İlçenin yaşam standardını yükselten projelerine devam eden Karatay Belediyesi; Mengene, Doğuş ve Başak Mahallelerine kazandırılacak sosyal tesislerin temellerini düzenlenen törenle attı

Toplamda 1 milyon 750 bin TL’ye mal olacak söz konusu projelerin toplu temel atma töreni, Mengene Mahallesi’nde gerçekleştirildi. İlçenin sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitim gibi birçok alana katkı sunacak sosyal tesislerde Millet Kıraathanesi, Emekli Konağı, Muhtar Evi ve 2 adet Eczane bulunacak. Mengene, Doğuş ve Başak Mahallelerine kazandırılan yeni sosyal tesisler, kütüphaneleriyle de bölge halkının kültürel faaliyetlerini yürütebileceği bir mekân haline gelecek. Sosyal tesisler aynı zamanda vatandaşlar için önemli bir sosyal çekim merkezi olacak.

KILCA: ÖNCELİĞİMİZ İNSAN VE İNSANA DEĞER KATACAK YATIRIMLAR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, törende yaptığı konuşmada Karatay’a kazandırılan sosyal tesislerin her yaştan bireyin faydalanabileceği mekânlar haline getirileceğini belirtti. Söz konusu projelerle mahalle sakinlerine en güzel ve en kaliteli hizmetin sunulacağına vurgu yapan Başkan Hasan Kılca, çok amaçlı olarak tasarlanan tesislerin bölgenin önemli bir merkezi haline geleceğini aktardı. Karatay Belediyesi olarak yarınları bugünden inşa etmenin gayreti ve heyecanı içerisinde olduklarını ifade eden Hasan Kılca, “Göreve geldiğimiz günden bu yana, gayret bizden, bereket Allah’tan diyerek mesai mefhumu gözetmeksizin gayret ediyor ve Karatay’ımız için güzel bir gelecek inşa edebilmek gayretiyle var gücümüzle çalışıyoruz. Önceliğimiz insan ve insana değer katacak yatırımlar. Eğitimden sağlığa, kültür çalışmalarından sosyal tesislere, altyapı çalışmalarından çevre düzenlemelerine pek çok önemli hizmete imza attık yine aynı heyecan ve gayretle projelerimize yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Karatay için üretiyoruz, hemşerilerimizle birlikte dirsek temasında bulunarak çalışmaya özen gösteriyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci vatandaşlarımıza hizmet ulaştırma noktasında bir engel değil bu zorlu süreci fırsata çevirdiğimiz ve hizmetlerimizi artırdığımız bir dönem oldu” dedi.

hasan-kilca.jpg

AŞKLA YAPILAN HER HİZMET ŞEHİR İÇİN NEFESTİR

Kılca, sosyal tesislerin mahallelerde önemli bir eksikliği kapatacağını söyleyerek, Karatay Belediyesi olarak yarınları bugünden inşa etmenin gayreti ve heyecanı içerisinde olduklarını ve öncelikli hedeflerinin her geçen gün gelişen, kalkınan ve önemli bir cazibe merkez haline gelen Karatay’a değer katmak olduğuna vurgu yaptı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca şunları söyledi: “Hemşehrilerimizden gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç duyulan bölgelere, her yaş grubundan insanımızın yararlanabileceği sosyal yaşam alanları oluşturuyoruz. Bugün de Mengene ve Doğuş Mahallelerimize içerisinde emekli konağı, muhtar evi ve millet kıraathanesi bulunan Başak Mahallemize ise 2 adet eczane olarak kullanılmak üzere iş yerimizin temellerini birlikte atmanın gururunu yaşıyoruz. Şu ana kadar yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız tüm projelerimiz mahallelerimize prestij katacak yatırımlardır. Karatay Belediyesi olarak yarınları bugünden inşa etmenin gayreti ve heyecanı içerisindeyiz. Şehirlerin ruhu vardır. Sevgiyi, muhabbeti, samimiyeti hisseder. Aşkla yapılan her hizmet şehir için nefestir, can suyudur ve şehir insanın yaşama umududur. Karatay Belediyesi olarak tüm yatırımlarımızı bu aşkla gerçekleştiriyoruz.” AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, temel atma programında yaptığı konuşmada AK Parti Belediyeciliğinin başarısına vurgu yaparak, söz konusu hizmetlerin Konya’daki birlik ve beraberliğin sonucu olduğunu belirtti.

karataya-yeni-sosyal-tesisler-4.jpg

PARLAR: KARATAY BELEDİYEMİZLE İFTİHAR EDİYORUZ

Son olarak konuşan Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar ise, Karatay Belediyesi’nin birçok alanda ilçenin yaşam standardını yükselten hizmetler sunduğunu söyledi. Abdullah Selim Parlar; “Ülkemiz gelişiyor, büyüyor ve güçleniyor. Bu ivmeden güçlenmeden biz de Konya olarak payımızı alıyoruz. Karatay Belediyemiz bütün mahallelerimizi çok daha güzel bir hala getirebilmek adına var gücüyle çalışıyor. Elindeki tüm kaynakları hizmet için kullanan belediyemiz, vatandaşlarımızın ihtiyacı ve faydasına pek çok güzel projeler hayata geçiriyor. Karatay Belediyemiz Sayın Hasan Kılca öncülüğünde gerek ilçe çapında, gerek mahalle çapında birçok temel atmaya ve açılışa imza atıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Bizler de yöneticiler olarak bu yatırımlar için belediyemizle iftihar ediyoruz. İnanıyorum ki bu güzel tesisler, mahallelerimizin önemli bir ihtiyacını daha giderecek. Konya’ya hayırlı olsun” dedi. Protokol konuşmaların ardından Karatay Belediyesi tarafından Mengene, Doğuş ve Başak mahallelerine kazandırılacak 3 sosyal tesisin temelleri, Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu’nun duasının ardından atıldı. Temel atma törenine Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Tahir Özer, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru, Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri ve Muhtarlar katıldı.

HABER MERKEZİ

karataya-yeni-sosyal-tesisler-3.jpg

karataya-yeni-sosyal-tesisler-5.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.