Karatay Üniversitesinde turizm masaya yatırıldı

Karatay Üniversitesinde turizm masaya yatırıldı

KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen Bahar Panellerinin ilki Şehir Pazarlaması ve Konya İçin Gelişim Stratejileri konulu panel gerçekleştirildi.

Konya Ticaret Odası (KTO)  Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen Bahar Panelleri’nin ilki ‘Şehir Pazarlaması ve Konya İçin Gelişim Stratejileri’ konulu panel gerçekleştirildi.
Oturum başkanlığını KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan’ın yaptı. Selçuk Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mete Sezgin ve Konya Turizm Platformu’ndan Bekir Şahiner’in konuşmacı olarak katıldığı panelde, Prof. Dr. Çağatay Ünüsan, şehir pazarlamasının önemine dikkat çekerek dünyada ve Türkiye’de şehir pazarlamalarından örnekler verdi. Konya Turizm Platformu’nu temsilen panelde söz alan Bekir Şahiner, Konya’nın turizm potansiyelinin harekete geçirilerek alternatif turizm türlerinin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Özellikle Konya’nın ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımının yapılması ve bu doğrultuda yılın her mevsiminde Konya’yı ziyaret edecek olan yerli ve yabancı turistlerin sayısının artışının sağlanması gerektiğinin altını çizdi. Şehir Pazarlaması çerçevesinde pazarlama iletişiminin önemine dikkati çeken SÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mete Sezgin de, geliştirilen pazarlama iletişim modelleri hakkında bilgiler verdi. Sezgin konuşmasında özellikle Konya ili turizminin gelişiminde tek bir kuruluşun kendi başına hareket etmesiyle il turizminin gelişiminin mümkün olamayacağını, turizmle ilgili bütün kuruluşların işbirliği içinde hareket etmesi gerektiğinin önemini belirtti.
Oturum Başkanı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan ise, kapanış konuşmasında Konya’nın turizm sektöründe istenilen düzeye ulaşması ve Konya’nın markalaşması için kurumlar arası işbirliğinin gerekliliğini ifade etti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.