Karatay Tabiat Mektebi hayata geçiyor

Karatay Tabiat Mektebi hayata geçiyor

Karatay Belediyesi tarafından, ilçede eğitim çağındaki çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlanmasına yönelik olarak başlatılan Karatay Tabiat Mektebi’nin yapımı tamamlandı.

Karatay Şehir Parkı içerisinde oluşturulan Karatay Tabiat Mektebi sayesinde ilçede ilkokul ikinci sınıfta eğitim gören 8 bin öğrenci; kurulan atölyelerde tarım, hayvancılık, sıfır atık, çevre ve daha birçok konuda uygulamalı eğitimler ile etkinliklere katılacaklar.

Karatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülecek eğitimler kapsamında Karatay Tabiat Mektebi’nde; ahşaptan oluşturulan 3 adet atölyede kil seramik yapımı, temel yaşam becerileri, kompost yapımı, atık malzemelerden organik gübre yapımı ve daha birçok etkinlik gerçekleştirilecek.

Proje kapsamında ayrıca; içerisinde midilli atları, tavşan, kedi, güvercin, tavuk ve horoz gibi canlıların olacağı Hayvan Evleri ile 25 adet çadırın kurulacağı 75 kişilik Çadır Kamp Alanı, doğal hayatın izlenebileceği 3 katlı Gözlem Kulesi ve çocukların içerisinde birçok eğlenceli etkinliği yapabileceği 100 metrekarelik Labirent Oryantiring Parkuru da yer alacak.

ÇOCUKLARIMIZIN İYİ YETİŞMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, çocukların eğitim hayatına önemli katkı sağlamasını hedefledikleri projenin Karatay’a hayırlı olmasını diledi.

Kılca, “Karatay Şehir Parkımızın içerisine Karatay Tabiat Mektebi’mizi kurduk. İnşallah kısa bir süre içerisinde başlayacak projemizle yıl boyunca toplamda 8 bin ilkokul ikinci sınıf öğrencimizi buraya getireceğiz ve uygulamalı ile teorik eğitim almaya başlayacaklar. Çocuklarımız, oluşturduğumuz atölye ve alanlarda hem doğayla, toprakla, canlılarla iç içe olacaklar hem de birçok atölye çalışmalarıyla okullarında gördükleri eğitimlerini pekiştirmiş olacaklar. Öğrencilerimizin doğayla buluştuğu, doğada yaşayarak güven elde ettiği, el becerilerinin, kişisel, sosyal ve duygusal becerilerinin geliştiği, birlikte iş yapabilme yeteneğinin güçlendiği bir ortam sunmuş olacağız. Bu bağlamda da, Karatay Tabiat Mektebimizi, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın okul dışı öğrenme bağlamında önemli görüyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.